«
WINDOWS

Windows 10 için yeni tasarım işini ciddiye alan Microsoft, mağaza uygulamaları için de iyileştirmeler yapmayı hedefliyor. Şirket uygulamaların düğmelerini ve farklı bölümlerini (seçilen, üzerine gelindiğinde vb.) en iyi şekilde görüntülemek için birkaç yeni tasarım değişikliği üzerinde çalışıyor.

.

Windows 10 İçin Yeni Tasarımlar Geliyor

.

Windows 10 Daha Hoş Tasarımlar Peşinde

.

Daha önce Windows 10’da Fluent Design (Akıcı Tasarım Sistemi) ve başlat menüsü için yeni uygulama simgelerini görmüştük. Windows Latest’in haberine göre teknoloji devi, sistem genelinde yaptığı geliştirmelere ek olarak XAML uygulamalarına yeni kullanıcı ara yüzleri getirmek üzerine çalışıyor. Microsoft’un üzerinde çalıştığı tasarım, çoklu seçim modunda onay kutusu, geçiş değiştirme, fareyle üzerine gelme etkisi gibi yenilikleri içeriyor.

.

Windows 10 İçin Yeni Tasarımlar Geliyor

.

Firma tarafından yayınlanan yeni belgelere göre, tasarımlar XAML Windows uygulamalarının mevcut web ve mobil uygulamalarla aynı seviyeye getirirken kullanıcılara oldukça kullanım kolaylığı sağlayacak. Şu anda Windows 10’daki XAML kontrolleri, web ve mobil uygulamalarla tutarsızlık taşıyor. Microsoft’un değişiklik planları ayrıca geçiş anahtarı ve derecelendirme kontrollerinin varsayılan görünümünü değiştirmeyi de içeriyor.

.

Öte yandan yapılan çalıştırmaların geliştirme veya test aşamasında olup olmadığı hakkında bir bilgi olmadığını ve bu nedenle Windows 10’da kullanılacağıyla ilgili garanti olmadığını da belirtmekte fayda var.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

.

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *