«
Xbox Series S

PlayStation 5‘in karşısına Xbox Series X ile çıkan Microsoft’un uygun fiyatlı bir konsol üzerinde daha çalıştığı zaten aylardır konuşuluyordu. Lockhart model koduna sahip olan bu konsolun Xbox Series S olarak adlandırılacağını da duyurmuştuk.

.

Peki Xbox Series S Fiyatı Ve Özellikleri Nasıl Olacak?

.

Cihaz hakkında heyecan verici söylentiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Örneğin, Xbox Series X fiyatının 200 $ seviyesinde olacağı iddia ediliyor. Tabi, Sony’nin PlayStation 5 modellerinin fiyatını açıklaması bekleniyor, zira Microsoft’un kendi konsollarının daha uygun fiyata sahip olmasını istediği dile getiriliyor.

.Xbox Series S

.

Eğer 200 $ fiyat etiketini görürsek, Microsoft oyun konsollarına ilgi göstermeyen ancak merak eden kullanıcılarında dikkatini çekerek oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşabilir. Eski PlayStation ana mühendisi Matt Hargett, Twitter’da yaptığı paylaşımda konsolun 20 CU (Computer Unit) birimine sahip olacağını belirtiyor. Konsol yüzlerce oyunla uyumlu olacak, ancak grafik kalitesinin Full HD’nin üzerine pek çıkamayacağını söylemeliyiz.

.

Buna ek olarak 5 nm fabrikasyon süreci ile üretilen bir işlemciye de ev sahipliği yapabilir. Hem PlayStation 5 hem de Xbox Series X, 7 nm fabrikasyon süreci ile üretilen bir işlemciye sahip. Series X’in 5 nm mimarisini baz alıyor olması hem performans hem enerji tasarrufu açısından oldukça avantaj sağlıyor.

.

Xbox Series S İçin Bir İyi Bir De Kötü Haber!

.

Bir diğer iddia ise Series S’in taşınabilir bir konsol olacağı. Yani Series X ile kıyaslandığında çok daha küçük boyutlara sahip olan konsolun, geliştirme süreci devam ettiği için şu anda Xbox One X kasasında saklandığı iddia ediliyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *