«
SPACEX

Özellikle uydu interneti ile ilgili gündeme gelen SpaceX, geçtiğimiz günlerde Starship SN8 testini gerçekleştirdi. Şirkete FAA lisans ihlali nedeniyle soruşturma açıldığı açıklandı.

.

SpaceX, FAA Lisans İhlali ile Gündeme Geldi!

.

SpaceX, FAA Lisans İhlalinden Dolayı Soruşturma Açılabilir

.

Yaklaşık 1 hafta önce Tübitak ve Aselsan tarafından geliştirilen ASELSAT 3U Küp uydusunu uzaya gönderen SpaceX, roket testleri için çalışmalarına devam ediyor.

.

Henüz bilmediğimiz bir sebepten dolayı Starship SN8 test uçuşu FAA lisansını ihlal etti. Bu sebepten dolayı SN9 prototipi uçuşlarını erteleyen şirket, soruşturma ile karşı karşıya kaldı.

.

SpaceX, FAA Lisans İhlali ile Gündeme Geldi!

.

Bir FAA sözcüsü, ” Kamu güvenliğini koruma sorumluluğundan ödün vermeyecektir. ” açıklamasında bulundu. Bu konu hakkında açıklama yapan Elon Musk, ” FAA, uçak konusunda gelişmiş kurallara sahip. Ancak uzay bölümü temelde bir çok soruna sahip. Bu kurallar altında insanlık hiçbir zaman Mars’a ulaşamayacak. ” dedi.

.

2014 yılında askeri fırlatmalar için rekabet hakkı nedeniyle dava sürecine giren şirket, yeni nesil roketlerini uzay ile buluşturmakta kararlı olduğunu özellikle belirtti. Birçok analist, tekrar kullanılabilen roketlerin popüler olduğu günümüzde FAA kurallarının çağın gerisinde kaldığını düşünüyor.

.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *