«
XBOX

Xbox Series X gibi 2020 yılının sonuna damga vuran oyun konsolları, hem Microsoft hem de Sony tarafında oldukça büyük ses getirdi. Yeni teknolojilerin sunulduğu konsollar, büyük bir kesim tarafından beğenilse de eleştiri oklarından kaçamadı. Bir takım eleştirilerin odağı haline gelen Microsoft Xbox konsolları ise şimdi büyük bir sorun ile gündemde.

.

Xbox Series X Yeni Bir Sorun ile Gündeme Geldi!

.

Xbox Series X Oyun Kumandası Bağlantı Sorunu Var

.

Xbox Series X ‘e ait bazı oyun kumandaları, bazı oyunlarda bağlantı sorunu yaşıyor. Oyunlarda girdi göndermeyi durduran bağlantı problemi oyun severleri çileden çıkarıyor. Series X’in ilk sürümünden itibaren var olan sorun, Kasım ayının ortalarında Xbox forumunda yüzlerce şikayete sebep oldu. Durumu çok uzun bir zaman geçmeden ele alan Microsoft ise Xbox Series X’te yaşanan bu problemi gidereceğine dair oyunculara söz verdi.

.

Xbox Series X Yeni Bir Sorun ile Gündeme Geldi!

.

Xbox’a ait bir forumda konuya şöyle dikkat çeken kullanıcı “Assassin’s Creed Valhalla’yı yüklediğimde kontrolcüm kendi kendine bağlanmaya ve bağlantı kesmeye başladı. Örneğin 10 saniye içinde yaklaşık 5 kez bağlanıp, bağlantıyı keserek oyunu oynanmaz hale getiriyor.” ifadesinde bulundu. Ayrıca forum üzerinde 1700’den fazla kullanıcı da aynı sorunu yaşadığını belirtti.

.

Forumda gerçekleşen bu şikayetler sonrasında ise Microsoft ekibi, “Bazı oyuncuların yeni Xbox Kablosuz Oyun Kumandaları ile bağlantı kesintileri yaşıyor olabileceğinin farkındayız. Ekiplerimiz gelecekteki bir güncellemeye dahil edilecek çözüm üzerinde aktif olarak çalışıyor” dedi. Aynı zamanda Microsoft, sorunu yaşayan kullanıcılara, oyun kumandalarını son sürüme güncellemeleri konusunda da uyarıda bulundu.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

.

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *