«
XBOX

Microsoft’un yeni nesil oyun konsolları Xbox Series X ve Series S’in “fazla talep” nedeniyle stok sorunu yaşayacağı tahmin ediliyor. Microsoft’un finans müdürü Amy Hood tarafından yapılan açıklamaya göre, Xbox konsolları stok anlamında yetersiz kalmaya bir süre daha devam edecek.

.

Xbox’ta Stok Sorunu Büyüyor!

.

Microsoft Yetkilileri Kazanç Görüşmesinde Konuştular

.

Kasım 2020‘de piyasaya sunulan Xbox‘ın yeni nesil oyun konsollarına olan talep ilk günden itibaren hızla artışa devam etti. Mevcut pandemi sebebiyle insanların daha çok evde vakit geçirebileceği ürünlere yönelmesi, haliyle oyun konsollarındaki satışı etkiledi.

.

Bu durum konsol üreticilerine iyi bir geri dönüş sağlasa da üreticiler stok sorunları yaşamaya başladı. Bu soruna yakından tanıklık Xbox tarafı ise bir dönem daha bu duruma maruz kalacaklarını düşünüyor.

.

Xbox’ta Stok Sorunu Büyüyor!

.

Konu ile ilgili açıklama yapan Microsoft finans müdürü Hood, “Oyun oynayan kitlenin Xbox platformuna katılmaya devam etmesini ve Xbox Series X ve S için hala arz nedeniyle kısıtlamanın yaşanacağı önemli bir talep bekliyoruz” diye açıklamada bulundu.

.

Ek olarak kazanç görüşmesinde konuşan Microsoft’un CEO’su  Satya Nadella, oyun gelirinin 5 milyar doları aştığını söyledi.

.

Nadella ayrıca; Xbox Series X ve Series S’nin lansmanı, bir lansman ayında şimdiye kadar satılan en çok cihazla tarihimizdeki en başarılı olanıydı. Oyun geliştiricileri de, bulutumuzun gücünü kullanarak daha fazla oyuncuya ulaşmak ve oyunları ölçeklendirmek için bize döndüklerinden bundan yararlanıyor. İlk kez bu çeyrekte üçüncü taraf oyunlardan elde ettiğimiz gelirde 2 milyar doları aştık.” ifadelerini kullandı.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *