Xbox’tan Apple’ı Hatırlatan İsim Değiştirme Kararı! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Xbox’tan Apple’ı Hatırlatan İsim Değiştirme Kararı!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Xbox’tan Apple’ı Hatırlatan İsim Değiştirme Kararı!

1 Haziran 2017 tarihinde aktifleştirilen Xbox Game Pass, Microsoft’un en popüler oyun servislerinden birisi olarak nitelendiriliyor. Xbox One ve PC kullanıcılarına hizmet veren bu servis, isim değişikliği ile bir kez daha gündeme geldi.

.

Xbox Game Pass için isim değişikliği yapıldı! İşte nedeni:

.

Oyun konusunda Netflix’e benzetilen abonelik servisinin kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Bu sayı daha da artacak. Zira Xbox Series X kullanıcıları da Xbox Game Pass için hazırlanan fırsatlardan yararlanacak. 4 Nisan 1975 tarihinde kurulan Microsoft, yeni bir karar aldı.

.Xbox’tan Apple’ı Hatırlatan İsim Değiştirme Kararı!

Alınan bu kararın sonucu sosyal medyada görüldü. Bu hizmete ait olan Twitter hesabının profil fotoğrafı değiştirildi. Fotoğrafa dikkatli bir şekilde baktığımızda “Xbox” yazısının kaldırıldığını görüyoruz. Bu değişikliğin hem konsol hem de PC için yapıldığı ifade edildi.

Xbox Game Pass

Bundan böyle sadece Game Pass adı kullanılacak. Yeni bir görünüme sahip olmak isteyen Xbox ekibi, Apple’ın stratejisini takip ediyor. Hatırlanacağı üzere Apple da Watch ve Pay için böyle bir değişiklik kararı almıştı ve Apple ibaresini ortadan kaldırmıştı.

.

Microsoft, Xbox ibaresini silerek yeni kullanıcılara bu platformdan yararlanmak adına Xbox’ın zorunlu olmadığını anlatmak istiyor. Bunun dışında Xbox Live Gold hizmetinin tamamen durdurulacağı da konuşuluyor.

Game Pass

Bilindiği üzere süresi 1 yıllık olan Xbox Live Gold aboneliklerinin satışı durduruldu. Bu durdurma kararının ne için alındığı henüz bilinmiyor. Son olarak bu ay ücretsiz bir şekilde dağıtılan Xbox Live Gold oyunları şu şekilde:

Xbox One

Override: Mech City Brawl (16 Ağustos 2020 – 15 Eylül 2020)
Portal Nights (1 Ağustos 2020 -31 Ağustos 2020)

Xbox 360 ve Xbox One

Red Faction II (16 Ağustos 2020 – 31 Ağustos 2020)
MX Unleashed (1 Ağustos 2020 – 15 Ağustos 2020)

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: