«
indir (40)

Xiaomi geçen yılki mali sonuçlarını açıkladı. Rakamlar, 2019’a göre% 17,5’lik kayda değer bir büyüme kaydeden ve toplamda 146,4 milyon sevkiyata ulaşan şirket için güçlü bir yıl olduğunu gösteriyor.

Çinli teknoloji devi , finansal performansını bu hafta başlarında Twitter’da paylaştı . Akıllı telefon üreticisi tarafından paylaşılan görüntülerde şirket, 2020 yılında 10 milyonun üzerinde premium veya üst düzey telefon satmayı başardığını ortaya koydu. Ayrıca marka, MIUI’sinin şu anda aylık 400 milyondan fazla aktif kullanıcısı olduğunu da sözlerine ekledi. Özellikle, şirketin tüm gelirinin yaklaşık yarısı şu anda denizaşırı pazardan geliyor.

Xiaomi, 10 milyonun üzerinde premium akıllı telefon sattı

Xiaomi’nin birinci sınıf akıllı telefonları, kendi ülkesi Çin’de 3.000 Yuan (kabaca 460 ABD Doları) veya denizaşırı pazarda 300 Euro’nun (kabaca 350 ABD Doları) üzerinde satılan cihazlardır. Dolayısıyla, bu rakam kesinlikle onun amiral gemisi akıllı telefon serisine atıfta bulunmuyor. İlginç bir şekilde, 2020’de cep telefonu gönderilerinin artması, şirketin dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi olma listesinde yükselmesine yardımcı olurken, Huawei aynı zamanda keskin bir düşüş gördü.

Ek olarak, Xiaomi ayrıca cep telefonlarına olan talebin çoğunu karşılamayı başardı ve yurt içi sevkiyatlarını bir önceki yıla göre yüzde 51,9 oranında artırmayı başardı. Şirketin toplam geliri yaklaşık 245 milyar Yuan (kabaca 37,4 milyar ABD Doları) olup, bunun 152 milyar Yuan’ı (kabaca 23,2 milyar ABD Doları) yalnızca akıllı telefonlardan elde edildi ve geri kalanı diğer elektronik portföyünden geldi.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *