«
playstation-5-ps5

Bu kadar uzun süre bekledikten sonra artık PlayStation 5’in ne kadara mal olacağını biliyoruz . Fiyat bugün PlayStation 5 canlı yayın etkinliğinin sonunda açıklandı.

Yeni nesil PlayStation konsolu iki versiyonda satışa sunulacak – 399 $ ‘a satılacak bir All Digital Edition ve 499 $’ a satılacak bir Ultra HD Blu-Ray Disc Drive içeren bir versiyon. PlayStation 5 Dijital Baskı daha pahalı 100 $ Xbox Serisi S den Microsoft’a ama Serisi X bir sürücü vardır ve kardeş 499 $ olduğundan daha güçlüdür.

Sony’nin PlayStation 5 konsolları, satın aldığınız sürüme bakılmaksızın aynı dahili bileşenlere sahiptir

PlayStation 5 fiyatı

PlayStation 5, Sony’ye göre yarından itibaren belirli perakendecilerden ön siparişe açık olacak . Daha sonra 12 Kasım’da ABD, Kanada, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Kore’de satışa çıkacak. Dünyanın geri kalanı onu 19 Kasım’da alacak.

Etkinlikte ayrıca Spider-Man: Miles Morales, Final Fantasy XVI, Hogwarts Legacy, Call of Duty Black Ops: Cold War ve bir dizi başka oyun gibi gelecek oyunlardan oynanış görüntüleri de gösterildi. PlayStation sitesinde yer alan bir blog yazısı, Sony’nin kendi stüdyolarındaki oyunların PS5 için 49,99 ila 69,99 ABD Doları arasında fiyatlandırılacağını söylüyor.

Gönderide ayrıca aşağıdaki yeni başlıkların PS4 için de mevcut olacağı ortaya çıktı:

  • Marvel’in Örümcek Adamı: Miles Morales
  • Sackboy Büyük Bir Macera
  • Horizon Yasak Batı
  • Playstation 5'in çıkış tarihi ve fiyatı açıklandı - Sputnik Türkiye

PS4 için bu oyunların dijital sürümünü satın alırsanız, PS5 konsolunuz için ücretsiz bir yükseltme elde edersiniz. Disk sürümünü alırsanız, Blu-Ray disk sürücüsüyle PS5’te ücretsiz yükseltme de içerir.

Hepimiz PS5’in tek bir denetleyiciyle gönderileceğini biliyoruz. Sony, DualSense Kablosuz Denetleyicinin 69,99 $ / 69,99 € / 6,980 JPY fiyatla satılacağını açıkladı.

PlayStation 5 (PS5) fiyatı ne kadar? PlayStation 5 (PS5) ne zaman çıkacak? PlayStation  5 (PS5) özellikleri neler? - Haber

Etkinlik, önümüzdeki yıl başlayacak ve Sony’nin Santa Monica Studios tarafından geliştirilecek olan bir sonraki God of War oyununun tanıtımıyla sona erdi.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *