Xiaomi, Akıllı Ev Cihazlarını Kontrol Etmek İçin Ultra Geniş Bant Teknolojisini Gösteriyor - Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi

Sıradaki içerik:

HDR Destekli Redmi Smart TV A65 4K, Çift Hoparlör Piyasaya Sürüldü

e
sv

Xiaomi, Akıllı Ev Cihazlarını Kontrol Etmek İçin Ultra Geniş Bant Teknolojisini Gösteriyor

avatar

Ahmet Yusuf Akbaba

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, şirketin Ultra Geniş Bant teknolojisi olarak adlandırdığı yeni teknolojisini geçtiğimiz gösterdi. isminden de anlaşılacağı gibi, veri iletimi için 500MHz bant genişliğine sahip ultra geniş bant iletişimidir.

Şirket, UWB çipini Mi 10 akıllı telefona bir dizi antenle birlikte kurdu. Xiaomi bunun dışında santimetre düzeyinde konumlandırma ve ± 3 ° açı ölçüm doğruluğu elde etmek için kendi algoritmalarını kullandı.

Xiaomi markası Redmi'nin sürpriz yeni ürünü belli oldu - LOG

Xiaomi, bu Ultra Geniş Bant (UWB) teknolojisinin akıllı telefonlara ve akıllı cihazlara, İç Mekan GPS gibi bir şeye benzer mekansal algılama yetenekleri sağladığını ifade ediyor . Bu teknoloji ile kullanıcı akıllı telefonu herhangi bir cihaza yönlendirebilir ve aynı kontrol kartı otomatik olarak ekranda açılır.

Xiaomi Başkan Yardımcısı ve  şirketin Akıllı Telefon Departmanı Başkanı Zeng Xuezhong, teknolojiyi gösterdi. Videoda, Mi 10’u telefondaki fan için kontrol seçeneklerini otomatik olarak gösteren bir telefona doğru yönlendirdiği görülüyor .Bundan sonra Smart TV’ye dönüyor ve telefon, ayrı bir bağlantı kurma sürecini ortadan kaldırarak TV adına kontrol düğmelerini gözüküyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: