«
XIAOMI

Çinli teknoloji devlerinden Xiaomi çeşitli alanlarındaki yatırımlarına devam ediyor. Sadece akıllı telefonlarıyla değil ekosistem ürünleriyle de oldukça sevilen şirket, yeni bir patent daha alarak akıllı gözlük için çalışmalara başladı.

.

Xiaomi Akıllı Gözlük Patenti Aldı!

.

Xiaomi’den Huawei Akıllı Gözlüğüne Yeni Rakip

.

Sızdırılan haberlere göre markanın Ar-Ge ekibinin yeni bir patent aldığı öğrenildi . Patent, ilk olarak Beijing Xiaomi Mobile Software Co. Ltd. tarafından “akıllı gözlük ve gözlük çantası” için oluşturuldu.

.

Xiaomi bu ürünüyle akıllı gözlükleri piyasaya süren ilk Çinli şirket değil. Daha öncesinde Huawei’nin Gentle Monster Akıllı Gözlüklerinin iki sürümünü piyasaya sürdüğünü düşünürsek, ürünün rekabet edebilecek düzeyde olması bekleniyor. Huawei akıllı gözlükler, UV koruması sağlaması, çağrı alma ve sonlandırmayı desteklemesi ve ayrıca yapay zekayı desteklemesiyle ön plana çıkıyor.

.

Xiaomi Akıllı Gözlük Patenti Aldı!

.

Xiaomi bu ürünle akıllı gözlük işlevinin yanı sıra birçok özelliğe sahip olacak. Sızdırılan patent detaylarına göre, ürünün algılama ve tedavi yollarını da entegre edebilen akıllı bir gözlük ve bir gözlük kılıfı olduğu anlaşılıyor. Ayrıca ayrıntılar ürünün beyin hastalıklarını, zihinsel hastalıkları (Örneğin; depresyon veya göz yorgunluğu) tespit edebileceğini gösteriyor.

.

Işık terapisi sinyali ile beyin hastalıklarını veya zihinsel hastalıkları tedavi edebilen cihaz; ses dalgası sinyali ile ruh sağlığını tedavi edebiliyor. Ayrıca bu sayede baş ağrısını veya yorgunluğu da giderebiliyor. Manyetik dalgalar kullanarak ise beyindeki kan dolaşımına destek olabiliyor.

.

Ürün hakkında henüz elimizde çok fazla bilgi mevcut değil. Ancak ürünün aynı zamanda bir hoparlör gibi ses teknolojisi de dahil olmak üzere çeşitli özelliklerle geleceği tahmin edilenler arasında. Ne zaman satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz bilinmiyor.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *