«
600x338Oppo-yeni-markasini-duyurdu-Zhimei

Bu ayın başlarında , MIUI 12’yi çalıştıran katlanabilir bir Xiaomi akıllı telefon tespit edildi . O zamandan beri, şirketin bu yıl içinde yeni bir katlanabilir cihazı piyasaya süreceğine dair söylentiler var. Şimdi, yeni bir rapor, diğer Çinli OEM’lerin de bu yıl piyasaya sürülecek kendi katlanabilir telefonlarıyla planlandığını öne sürdü.

Bilinen bir sızıntıya göre @ 数码 闲聊 站, Xiaomi, Oppo ve Vivo , bu yılın sonlarında yeni bir katlanabilir akıllı telefonun lansmanı için hazırlanıyor. Habercinin bilgileri, Çinli bir mikroblog web sitesi olan Weibo’daki bir gönderi aracılığıyla, üç Çinli teknoloji devinin de 2021’de yeni katlanabilir telefonlarını resmi olarak piyasaya süreceğini açıkladı. Yukarıda belirtildiği gibi, bükülebilir ekranlı bir Xiaomi akıllı telefonun içinde tespit edildi. Çin’de metro ve birkaç yıl önce sergilenen Xiaomi’nin başkan yardımcısına benziyordu ancak bu daha büyük bir ekrana sahip.

Bu cihaz muhtemelen bir prototiptir ve  Galaxy Z Fold’a benzer bir menteşe mekanizması kullanır . Cihaz ayrıca MIUI 12 OS çalıştırıyor olarak gösterilir . Xiaomi prototip sporlarının tasarımını bilsek de, şu anda Oppo veya Vivo’nun sunduğu özelliklerin tasarımının ne olduğu bilinmiyor. Bununla birlikte, Oppo’nun katlanabilir akıllı telefonunun da Xiaomi prototipiyle benzer bir menteşe mekanizmasına sahip olacağı söyleniyor.

Ayrıca Weibo tipster, Samsung ve yurtdışı katlanabilir ekran sevkiyatlarından da bahsediyor. Güney Koreli şirket görünüşe göre katlanabilir ekran sevkiyatlarını artırdı, bu nedenle firmanın tecrübeli esnek ekran teknolojisinin benimsenmesinde büyük bir dalga olacak. Dolayısıyla, farklı Çinli OEM’lerden benzer menteşe mekanizmasına sahip cihazlar bekleyebiliriz. Ne yazık ki, bu hala doğrulanmamış bir rapor, bu yüzden şimdilik bir tutam tuzla alın ve daha fazla güncelleme için bizi izlemeye devam edin.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

BİZİ INSTAGRAM’DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *