Donanım Haberleri

Xiaomi’den Konuşmanızı Tanıyan Mouse 17 Bin Ön Sipariş Aldı!

Çin merkezli olan teknoloji devi Xiaomi alışılmışın dışında ürettiği yeni cihazlarıyla büyük ilgi toplamaya son hız devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde birçok yeni ürünü aynı anda tanıtan Xiaomi bu sefer de konuşmaları tanıyan Xiaomi Mi Smart Mouse çevre birimini tanıttı. Üstelik cihaza karşı ilgi de oldukça fazla görünüyor.

.

 

.

Xiaomi Mi Smart Mouse Konuşmanızı Tanıyabilecek!

.

Son yayınlanan Bluetooth SIG raporunda ortaya çıkan konuşmaları tanıyan mouse Xiaomi tarafından ön siparişe açıldı. Klasik bir çevre birimi olan fare, fark yaratan özelliğinden ötürü ön sipariş sürecinde 17 bini aşkın satış adedine kısa zamanda ulaşabildi.

.

Cihazın piyasaya sürülebilmesi için iki günlük kitlesel fonlama sürecinde ihtiyaç duyulan tutarın on katına varan paranın toplanması, ürünün planlanandan erken satışa sunulacağı tahminlerini oldukça güçlendiriyor. Konuşmaları tanıyan Xiaomi Mi Smart Mouse cihazının satış fiyatı ise sadece 18 dolar olacak (123 ₺). Fon bitişi sonrası farenin nihai piyasa fiyatının yaklaşık 21 dolar (143 ₺) olması bekleniyor.

.

mouse

.

Xiaomi’nin Mi Wireless Mouse’a tasarım yönünden benzeyen ürün, üzerinde sesli asistanın etkinleştirildiği bir fiziksel tuş barındırıyor. Ayrıca anti-bakteriyel yapıda mat bir gövdeye sahip olan fare, komutları anlayabilmek için minik bir mikrofona da sahip olacak. Kablosuz fare Bluetooth 5.0 haricinde Wi-Fi bağlantısıyla da çalışabilecek.

.

Mi Smart’ın bir diğer önemli özelliği ise 10 milyonu aşkın tıklamaya dayanabilecek şekilde üretilmiş metal kaydırma tekerleğine sahip olması oluyor. İçerisinde 750 mAh batarya bulunan fare 30 güne kadar pil ömrü sunuyor. Ürünün hem kablosuz hem de kablolu modelleri bulunuyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: