«
amazon-new-fire-tv-interface-2

mazon Fire TV kullanıcıları, medya aktarıcılarını açtıklarında yeni bir arayüz görmeye hazırlanmalı ve Amazon bu hafta yepyeni Fire TV deneyimini başlatıyor. Sunum, haftanın başlarında başladı, ancak Fire TV Stick 3 ve Fire TV Stick Lite sahipleri, 2020 bitmeden önce keyfini çıkarabilmişti .

Şimdi, yine de, Amazon’un Fire TV arka kataloğunun çoğuna yayılıyor. Buna Fire TV Stick 4K, Fire TV Cube (1. ve 2. Nesil) ve Fire TV (3. Nesil Kolye Tasarımı) dahildir. Şirkete göre, Fire TV Stick (2. Nesil) ve Fire TV Smart TV’si olan herkes, yılın ilerleyen günlerinde güncelleme bekleyebilir.

Yeni Amazon Fire TV arayüzü düşüyor - Kimler alıyor ve neden istiyorsunuz?

En büyük – veya en azından en bariz – fark, Fire TV ana ekranındadır. Ana Menü taşındı, şimdi ekranın ortasına doğru ilerliyor; burada favori uygulamalar ve kanalların yanı sıra canlı TV ve yeni içerik bulacaksınız. Uygulama simgelerinin üzerinde gezinmek, altta bu hizmetten yakın zamanda izlenen ve tanıtılan şovların bir önizlemesini görüntüleyecektir.

Amaç, “ne izlenmeli?” Dawdling ve aynı şey Fire TV’deki yeni Bul özelliği için de geçerli. Temelde, hem mevcut içeriğinizi hem de izlemek isteyebileceğiniz yeni şovları ve hareketleri kapsayan yükseltilmiş bir arama sistemidir.

Yeni Amazon Fire TV arayüzü düşüyor - Kimler alıyor ve neden istiyorsunuz?

Kitaplık – İzleme listesi, Satın Alınanlar ve hala erişebildiğiniz Kiralamalar dahil – artı türlere ve kategorilere göre düzenlenmiş yeni içerik var. Canlı TV de Bul bölümünde listelenir. Son olarak, üçüncü taraf uygulamalar için Appstore var.

Fire TV uzaktan kumandasını kullanarak arama yapabilmenize rağmen, Alexa’da da iyileştirmeler yapıldı. Örneğin artık desteklenen yeni sesli komutlar var, böylece bölümler arasında geçiş yapmak için “Alexa, Canlı TV’ye git” veya “Alexa, Bul’a git” gibi şeyler söyleyebileceksiniz. Bu arada, arama diyaloğuna girdikten sonra, ekran klavyesindeki harfleri ve sayıları işaretlemek yerine sorguları sesli olarak dikte edebileceksiniz. Bu arada, yeni bir 2021 Alexa Voice Remote , bazı popüler akış hizmetleri için yeni kısayol düğmeleri ekliyor.

Yeni Amazon Fire TV arayüzü düşüyor - Kimler alıyor ve neden istiyorsunuz?

Son olarak, Fire TV’nin profilleri işleme biçiminde değişiklikler oldu. Artık her biri kişiselleştirilmiş izleme geçmişine, kişisel İzleme Listelerine ve canlı TV tercihlerine sahip altı adede kadar desteklenebilir. Amazon Kids kullanılarak yapılandırılan Çocuk Profilleri, ebeveynlerin bilgisi olmadan satın alımların yapılamaması için kilitlenebilir. Ayrıca, yalnızca uygun yaş derecelendirmesine sahip içeriği görebilmelerini sağlar, ancak her zaman olduğu gibi ebeveyn gözetimi yine de önerilir.

Bunu yapmak için ayarlanan uygulamalar, her profilin izlediği içeriğe göre kişiselleştirilmiş öneriler sunacaktır, bu nedenle, zevkleri özellikle farklıysa, farklı kişileri farklı kullanıcı hesaplarına ayırmak mantıklı olabilir. Çıkış şu anda devam ediyor ve Fire TV cihazınızı bir sonraki açışınızda sizi bekliyor olabilir.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *