Donanım Haberleri

Yeni Apple Watch Özelliği İçin Duyuru Yapıldı!

Apple’ın WWDC 2020 kapsamında duyurmuş olduğu watchOS 7 özellikleri arasında en çok dikkat çeken, yeni el yıkama tespiti olmuştu. Yeni Apple Watch el yıkama sayacı ile birlikte kullanıcının otomatik olarak el yıkama süreci saptanıyor ve 20 saniye tutuluyordu. Corona virüs pandemisi için özel olarak hazırlanmış olduğu düşünülen bu özellik, anlaşıldığı kadarı ile sadece hızlıca planlanmış bir özellik değil.

.

 Apple Watch

.

Apple Watch El Yıkama Sayacı Yıllar Önce Düşünülmüş

.

Apple tarafından yapılan yeni açıklamalara göre söz konusu bu yeni özellik, pandemi sürecinde düşünülmemiş. Birkaç yıldır üzerinde çalışmalar yapıldığı ve planlamasının yıllar önce yapıldığı ifade ediliyor. Doğrudan doğruya Apple’dan gelen bu haber sonrası, pandemi için hazırlandığı düşünülen bu yeni özelliğin böylelikle geçmişi de ortaya çıkmış oldu.

.

Bilindiği gibi WHO yani Dünya Sağlık Örğütü, en az 20 saniye boyunca ellerin su ve sabunla yıkanması gerektiğini ifade ediyor. Bu ifade, aslında yeni ortaya çıkmış bir açıklama değil. Apple’ın giyilebilir teknolojiler ile ilgili yaptığı çalışmalar arasında yer alan Apple Watch el yıkama sayacı da kullanıcılara bu noktada yardımcı olmayı hedefliyor.

.

Apple Watch

.

Hatırlatmak gerekirse su sesinden ve el hareketlerinden yola çıkarak Apple Watch, kullanıcının ellerini yıkamaya başladığını otomatik olarak tespit ediyor ve 20 saniyelik sayacı başlatıyor. Böylece kullanıcılar, saniye tutma konusunda önemli bir yardım almış oluyor. İşte bu özelliğin, Apple bünyesinde uzun yıllardır geliştirilmeye devam eden bir teknoloji olduğu gerçeğine ulaşılmış olundu.

.

Apple Watch

.

Bununla birlikte yapılan açıklamalardan anlaşıldığı kadarı ile söz konusu özellik, ilerleyen yıllarda gelişim göstermeye devam edecek. Henüz net olarak hangi geliştirmelerin yapılacağı bilinmese de Apple’ın bu konuda çalışmalarına devam ettiğini söylemek mümkün oluyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: