«
Studio-BT30NC

Birkaç ay önce, iyi aktif gürültü önleme özelliğine sahip bir çift ekonomik kablosuz kulaklık olan Zeaplus Buds’u inceledik . Rahat oturması ve süper ucuz fiyat etiketi nedeniyle iyi geri bildirimler aldı. Ve bugün aynı marka Zeaplus’tan yeni bir kulaklık aldık – aktif gürültü engelleme özelliğine sahip Kablosuz Zeaplus Studio kulaklık. Bu kulaklığın bütçe pazarını hedeflediğine şüphe yok.

Öyleyse bakalım Zeaplus markası yeni Zeaplus Studio ile fiyat avantajını paranın karşılığını alarak devam ettirebilir mi?

Zeaplus Studio’nun neyi iyi yaptığını ve neyi yeterince iyi yapmadığını görmek için Sony WH-1000XM3’ü referans olarak alacağız. Ancak Sony XM3 kulaklığın 2020’nin en iyi gürültü önleyici kulaklıklarından biri olduğunu ve Amazon’daki XM3’ün 200 doların üzerinde olduğunu, Zeaplus Studio’nun ise yalnızca 39 dolara satıldığını hatırlatmak isterim. Bu karşılaştırmayı okurken lütfen bunu aklınızda bulundurun.

Önce tasarımından bahsedelim. Zeaplus stüdyosu, son yıllarda kablosuz kulaklıklar için en popüler tasarımı benimsedi ve bu da Sony XM3 kulaklıklara biraz benziyor.

Kulaklığın dış gövdesi mat kaplamalı siyah plastikten yapılmıştır. Bir kulaklık ürünü için plastik, ağırlığı azaltmak için hala en iyi seçeneklerden biridir ve uzun süre iyi bir kullanım deneyimi sağlar. İyi bir genişletilebilirlik için , üst genişleme fırçalanmış parlak metalden yapılmıştır.

264 gramlık ağırlık XM3’ten yalnızca 10 gram daha ağırdır, ancak fark, başınıza taktığınızda kolayca algılanmaz.

XM3 gibi, Zeaplus Studio’nun kulak kapakları da geniş bir dönüş aralığına sahiptir. Katlanabilir ve masanın üzerine sabit bir şekilde yerleştirilebilir veya birlikte verilen taşıma çantasında saklanabilir. Stüdyo kulaklığının kulak üstü süngeri XM3’lerden çok daha kalındır. Ve oldukça yumuşak ve rahattır. Sony kulaklığın mükemmel kullanım deneyimine sahip olduğuna şüphe yok . Ama bizi asıl şaşırtan, uygun fiyatlı kablosuz kulaklık olarak Zeaplus kulaklığın da kullanıcılara benzer bir uyum ve rahatlık sağlayabilmesiydi. Daha da ilginci, ZeaPlus Studio’nun daha kalın sünger kaplaması kışın kulaklar için daha iyi sıcaklık sağlar. Ancak hava ısındıktan sonra, muhtemelen uzun süre takmak çoğu kullanıcı için iyi bir öneri olmaz.

Zeaplus Studio İncelemesi: Sadece 39 $ 'a ANC Kulaklıklar!

Şimdi kulak kaplarının dış kaplamasına bakalım. Sol tarafta, pürüzsüz bir Zeaplus logosu bulacaksınız ve diğer tarafta üç işlev düğmeli kontrol paneli bulunuyor. Bu üç düğme, açma / kapama, şarkı değiştirme, çalmayı duraklatma ve sesli arama yapma gibi birincil kontroller sunar.

Fiziksel düğmeler XM3’ün dokunmatik kontrol paneli kadar gelişmiş görünmese de, kullanıcıların belirli düğmelerle daha sezgisel bir işlem yapmalarına ve kazara yapılan eylemleri azaltmalarına izin verilmesi açısından daha kullanıcı dostudur.

Bluetooth ile kablosuz bağlantıya ek olarak Studio kulaklık, sol alttaki 3,5 mm kulaklık jakı aracılığıyla kablolu bir bağlantı da sunar. Ve gürültü engelleme anahtarı kulaklık girişinin yanına yerleştirilmiştir. Sağ altta, kulaklığı telefonunuzun şarj kablosu ve şarj cihazıyla şarj etmenizi sağlayan C tipi bir şarj bağlantı noktası vardır.

Tek başına görünüşünden ucuz konumlandırılmış bir ürün gibi görünmüyor. Ancak, yalnızca 39 ABD dolarına satıyor , bu nedenle fiyatına göre sağlam bir tasarıma sahip.

Ancak bu, herhangi bir dezavantajı olmadan mükemmel olduğu anlamına gelmez. Üstte daha yumuşak bir süngeri olmasına rağmen, giydiğinizde kafaya bastırdığında hala basıncı hissedebiliyoruz. Her iki kulak kabını da en uzun genişliğe kadar çektikten sonra, bunu açıkça fark edeceksiniz. Zeaplus Studio’nun geri çekilebilir uzunluğu, Sony XM3’te ulaşabileceğimizden biraz daha kısa. Yani büyük bir akıllı kafanız varsa, bu bir sorun olabilir.

Şimdi de performansından bahsedelim ve gürültü önleyici performansıyla başlayalım. Zeaplus ve Sony kulaklıklar arasındaki gürültü engellemedeki fark oldukça açık. ZeaPlus Studio’nun gelecekteki modelleri üzerinde hala daha çok çalışması gerekiyor. Sony 1000MX3’e 100 puan verirsek, ZeaPlus Studio 70 civarında derecelendirilebilir. Ancak fiyat etiketleri göz önüne alındığında, ZeaPlus’ı piyasadaki en iyi modellerle karşılaştırdığı için eleştirmek haksızlık olur.

Aktif gürültü engelleme özelliğine sahip bazı kablosuz kulaklıklarla karşılaştırıldığındaZeaPlus stüdyosu hala daha iyi aktif gürültü engelleme özelliğine sahip, aynı fiyat seviyesindeki diğer kulaklıklarla karşılaştırıldığında oldukça iyi bir iş çıkardığından bahsetmiyorum bile. Özellikle düşük frekans aralığı için, yoğun bir ofisin genel gürültüsü, araçların motoru veya kükreyen makineler gibi belirli senaryolarda en rahatsız edici tutarlı sesleri azaltmak veya hatta engellemek için yeterince iyidir. Ancak insan sesleri de dahil olmak üzere yüksek frekanslar söz konusu olduğunda, azaltma etkisi daha az etkileyici. Ve gürültü engelleme için ayarlanabilir bir güç seviyesi yoktur. Sahip olduğunuz tek şey, sol kupanın altındaki ANC anahtarı aracılığıyla işlevi açma veya kapatma seçeneğidir. Ayrıca, bir kişiyle konuşurken veya ortam sesini duymanız gerektiğinde kullanışlı olabilecek şeffaf bir mod yoktur.

Ses kalitesine gelince, ZeaPlus stüdyosu, şüphesiz sadece SBC codec’ine sahip kulaklıklardan daha iyi olan AAC codec’ini destekliyor.Zeaplus Studio İncelemesi: Sadece 39 $ 'a ANC Kulaklıklar!

Sony’nin ek LDAC ve aptX HD codec’i destekleyen kulaklığını yenemeyecek olsa da, AAC codec’i, uygun fiyatlı bir kablosuz kulaklıkta bulabileceğiniz en iyi seçenektir. Ancak bir kulaklık modeli olarak ZeaPlus Studio, çoğu kablosuz kulaklıktan daha iyi bir dönüştürücü kullanmak için daha geniş bir alana sahiptir. Bu arada, daha düşük fiyatlarla gürültü engelleme işlevi ile nispeten yüksek ses kalitesinin keyfini çıkarmak istiyorsanız, ZeaPlus Studio güvenli bir seçimdir. Enstrümanın detaylarını ve gelişmiş dinamikleri veren açık bir ses sunar. Hoş, derin bas üzerinde iyi bir performansla, bu Rock müzik severler için mükemmel ve ucuz bir araç olacaktır. Aksine, özellikle biraz daha odaklanmış olmasını beklediğimiz için vokaller ve yüksek aralık, düşük aralık performansı kadar etkileyici değil. Ama genel olarak, frekanslar arasındaki boşluk, dengesiz bir dinleme deneyimine yol açmaz. Bunun yerine, bas zenginliği, hafif dezavantajlarını telafi etmek için genel dağıtımı hoş bir şekilde güçlendirir.

Gecikme, video izlemek ve oyun oynamak için buna ihtiyaç duyan birçok kişi için doğal olarak bir endişe kaynağıdır. Ancak Zeaplus Studio için gecikme optimizasyonu oldukça iyi. Dikkatlice dinlemiyorsanız, oyun testimiz sırasında ses gecikmesini algılamak zordur. ACC codec’in etkinleştirilmesiyle ilgili genel gecikmenin yaklaşık 0,5 saniye olduğu tahmin edilmektedir ve SBC codec’i etkinleştirilirse bu süre yaklaşık yarı yarıya azalacaktır.

ZeaPlus stüdyosunda pil performansı da fena değil. Kablosuz kullanım için, tam şarjlı kulaklık gürültü engelleme açıkken 16 saat kesintisiz çalışabilirken, gürültü engelleme kapalıyken 25 saat dayanabilir. Gürültü engelleme açıkken kablolu kullanımı tercih ederseniz, pil ömrü 40 saate kadar ulaşabilir.

İşte bu, gürültü engelleme özelliğine sahip güvenilir temel bir kablosuz kulaklık olan ZeaPlus Studio. Muhtemelen 50 ABD dolarının altında alabileceğiniz en çok tavsiye edilen ANC kulaklık modelimizdir. Oldukça iyi bir tasarıma, etkili gürültü engellemeye, iyi seslere ve nispeten iyi bir gecikmeye sahiptir. Aynı zamanda, bazı kullanıcılar için biraz sıkı olabilecek uyum ve bariz ses kalitesi dezavantajları gibi kusurlarıyla da yaşamak zorundasınız.

Ancak genel olarak, fiyatına bakıldığında, kesinlikle paraya değer. Dolayısıyla, ucuz bir ANC kulaklık almakla ilgileniyorsanız, Zeaplus Studio iyi bir seçenek olabilir. Kulaklıklar hakkında daha fazla ayrıntıyı buradan kontrol edebilirsiniz .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *