«
honda-e-1-1280x720

Otomobil üreticisi bugün yaptığı açıklamada, Honda’nın 2040 yılına kadar Kuzey Amerika’da yüzde 100 EV satışına sahip olmayı hedeflediğini, ancak toplu pazar elektrikli araçların kullanıma hazır hale gelmesi birkaç yıl alacağını söyledi. Hedef, yalnızca yirmi yıldan daha kısa bir süre içinde “yüzde 100 sıfır emisyonlu elektrikli araçlar” olmakla birlikte, bu tek başına pil-elektrik anlamına gelmez.

Bunun yerine Honda, pilli elektrikli araçlar (BEV’ler) ve hidrojen yakıt hücreli araçların bir karışımını hedeflediğini söylüyor. İkincisi, hidrojen gazını elektriğe dönüştürür ve daha sonra aracın elektrik motorlarına güç sağlar ve EV’den gelen tek atık ürün sudur.

Honda’nın taahhüdü, elektrik geçişi söz konusu olduğunda gördüğümüz en agresif değil, ancak yine de şirket, genel olarak EV’lerde özellikle gelişmiş bir yerden başlamıyor. ABD’de, bir avuç hibrit sunuyor ancak saf elektrikli modeli yok, 2019’da ezici Clarity EV’yi durdurdu . Hidrojenle çalışan Clarity Yakıt Hücresi, yalnızca az sayıda ABD pazarında mevcut olmaya devam ediyor. yakıt ikmal altyapısının yetersizliği.

O halde Honda’nın ihtiyacı olan şey, büyük bir yeni elektrikli araç akışı ve tercihen SUV ve crossover segmentlerinin en popüler segmentlerini hedefleyenler. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, aklında olan bu. Birincisi , GM ile işbirliğinin meyveleri olacak .

Geçen yıl duyurulan Honda ve General Motors, Kuzey Amerika pazarı için ortaklaşa iki büyük SUV geliştiriyor. Önden, arkadan ve dört tekerlekten çekiş düzenlerinde yapılandırılabilen GM Ultium platformunu kullanacaklar, farklı pil boyutları teklif edilen 450+ millik bir menzil sunacaklar – ve beklenti şu şekilde piyasaya sürülecekleri. model yılı 2024 araçlar. Biri Honda, diğeri Acura olarak markalanacak .

Bu, Honda’nın kendi geliştirdiği elektrik teknolojisi hazır olana kadar boşluğu dolduracak. Honda e: Architecture, 2020’lerin ikinci yarısından itibaren yeni modellerde görünmesini beklediği tamamen yeni bir EV platformu olacak. Başlangıçta Kuzey Amerika’da başlayacaklar, diğer küresel bölgeler de takip edilecek.

Honda, Kuzey Amerika'da 2040'tan itibaren yalnızca EV satışlarını planlıyor: İşte bunu nasıl yapacağınız

Özellikle pil teknolojisi için Honda, hem güç kapasitesini artıracağını hem de genel maliyetleri düşüreceğini umduğu tamamen katı hal pil teknolojisini araştırıyor. Otomobil üreticisi, teknolojiyi doğrulamak için üretim kalitesindeki versiyonların bu mali yıl bir tanıtım hattından çıkması bekleniyor. Ancak katı hal pillerinin 2020’lerin ikinci yarısına kadar yeni Honda EV’lere hazır olması beklenmiyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *