«
2022-bmw-i4-1280x720

BMW, en yeni tamamen elektrikli otomobilini tanıttı ve yeni BMW i4 bugün dört kapılı lansmanını yaptı. Bu yılın sonlarında satışa çıkacak olan i4, BMW serisinin geleneksel olarak ekmeği ve tereyağı olan, sadece benzinli motoru ortadan kaldırdığı için sürüş coşkusundan ödün vermemeyi vaat eden bir spor sedan olan elektrikli bir yorum.

BMW AG’nin Müşteri, Markalar ve Satışlardan sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Pieter Nota, “Sportif görünümü, sınıfının en iyisi sürüş dinamikleri ve sıfır yerel emisyon ile BMW i4 gerçek bir BMW,” dedi. EV’nin açıklandığı konferans. “BMW markasının kalbini artık tamamen elektrikli hale getiriyor.”

2022 BMW i4 tamamen elektrikli sedan, M gücünü makul menzil ile birleştiriyor

Bu noktada arabadaki detaylar hala yetersiz. BMW onu 4 kapılı bir Gran Coupé olarak tanımlıyor, geleneksel üç kutulu binek araçlarının ve coupe serisinin köprülenmesine yardımcı olan eğim destekli sedanlar için terminolojisi. Bazılarının EPA test döngüsü altında 300 mile kadar sürüş menzili sunması beklenen i4’ün birden fazla versiyonu olacak.

Aynı zamanda, bir güç sıkıntısı olmayacak. BMW, başlangıç için bir i4 M Performance varyantı olacağını ve yapılandırmaya bağlı olarak 390 kW veya 530 beygir gücüne kadar güç çıkışı olacağını söylüyor. Beklenti, i4’ün 0-62 mph koşusunu yaklaşık 4 saniyede yapabilmesidir.

2022 BMW i4 tamamen elektrikli sedan, M gücünü makul menzil ile birleştiriyor

Dışarıda, tanıdık bir estetik. BMW’nin geniş ve tartışmalı ızgara tasarımı, i4’e otomobil üreticisinin lazer ışığı farlarıyla çevrili etkileyici bir ön pano sağlıyor. Otomobilin önündeki, yanlarındaki ve arkasındaki mavi kaplama, sıfır emisyonlu güç aktarım mekanizmasını vurgulamaya yardımcı oluyor, ancak ilk bakışta elektrikli bir araç olduğunu bilmediğiniz için affedileceksiniz.

Muhtemelen tasarım gereğidir. BMW’nin elektrifikasyona uzun süredir iki yaklaşımı vardı: Bir yandan, model numarasındaki “e” soneki gibi tipik olarak yalnızca küçük bir işaretleme ile ayırt edilen ana akım hattının plug-in hibrit versiyonları , “i” serisi ise benimsendi. daha tuhaf stil ve bazı durumlarda tam elektrifikasyon.

Bu arada içeride, geçen hafta tamamen ortaya çıkarılan yeni BMW iDrive 8 sistemini bekliyoruz . Bu, isteğe bağlı gömülü 5G bağlantısı, daha gelişmiş ses kontrolü, yeni grafikler ve ön panelin tepesinde kavisli bir çift ekran ile tamamlanan BMW’nin yeni bilgi-eğlence platformu ve elektrikli bir araçla yaşamı daha kolay hale getirmek için tasarlanmış ek özellikler. Hem iX hem de i4’te ve ayrıca BMW’nin diğer yeni modellerinde yer alacak. BMW, özellikle i4 ile ilgili tüm detayların önümüzdeki haftalarda devam edeceğini söylüyor.

Bu arada BMW, i4 ve iX’ten sonra 5 Serisi sedan ve X1 crossover’ının tamamen elektrikli versiyonlarını planlıyor. BMW 7 Serisi de Mini Countryman gibi tamamen elektrikli bir versiyona kavuşuyor. Otomobil üreticisi, 2023 yılına kadar mevcut pazar segmentlerinin yaklaşık yüzde 90’ında en az bir tamamen elektrikli modele sahip olmayı beklediğini söylüyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *