«
All-electric-F-150

Tamamen elektrikli Ford F-150, bayi önlerine vurmaktan hala bir çıkış yolu olabilir, ancak şimdi ne olacağını biliyoruz: 2022 Ford F-150 Yıldırım. Plug-in pikap resmi olarak 19 Mayıs’ta açıklanacak, ancak Ford yeni EV’nin takacağı rozeti onaylamaya direnemedi.

Bir Ford kamyonunun Lightning adını taşıması ilk kez değil, mind. Otomobil üreticisi, 1993 yılında Chevrolet’nin 454SS’sini üstlenmeyi amaçlayan bir performans pikabı olan SVT F-150 Lightning’i piyasaya sürdü.

Bununla birlikte, kaputunun altında bir V8 vardı, oysa yeni F-150 Lightning çok farklı bir yaklaşım benimseyecek. Tamamen elektrikli olacak ve Ford şu anda satışta olan diğer tüm F-150’lerden daha fazla beygir gücü ve tork vaat ediyor. Otomobil üreticisi, aynı zamanda çok yüksek çekme ve yük oranlarına sahip olacağını ve mevcut en hızlı F-150’den bile daha hızlı hızlanacağını söylüyor.

Ford Başkanı ve CEO’su Jim Farley bugün “Arada bir, statükoyu bozan ve oyunu değiştiren yeni bir araç geliyor … Model T, Mustang, Prius, Model 3. Şimdi F-150 Yıldırım geliyor” dedi. “Amerika’nın yaklaşık yarım yüzyıldır en sevdiği araç dijitale ve tamamen elektrikli hale geliyor. F-150 Lightning, kesinti sırasında evinize güç sağlayabilir; orijinal F-150 Lightning performans kamyonundan bile daha hızlı; ve kablosuz güncellemeler yoluyla sürekli olarak gelişecektir. “

Bu, Ford’un tanıdık bir ismi yeni, elektrikli bir dokunuşla kullanmayı ilk kez seçmesi değil elbette. Otomobil üreticisi, tamamen elektrikli crossover’ı, Mustang Mach-E’yi , daha çok gaz yakan iki kapı kupası ve üstü açılır arabalarla ilişkilendirilen bir adla markalamayı seçtiğinde, sinir bozucu hayranları riske attı . Şimdi bile, bu duyurudan yıllar sonra, Mach-E’nin “gerçek” bir Mustang olup olmadığına dair tartışmalar devam ediyor.

Bu arada GMC, yüksek profilli elektrikli SUV ile benzer bir strateji izledi. Bu Hummer markasını yeniden dirilen iriyarı stil tutmak ancak en fazla üç elektrik motorları ile eşleştirerek, tamamen elektrikli yeniden başlatmak için – muhtemelen en iyi onun hovarda gaz motorları için bilinen -.

Ford, 2022 F-150 Yıldırım için tam olarak hangi konfigürasyonu planladığını söylemedi. Bununla birlikte beklenti, dört tekerlekten çekiş için elektrikli pikap için çift motorlu bir düzenleme olacağıdır. Pil boyutu ve menzili de kamuya açıklanmadı, ancak elektrikli kamyon rakiplerinin bir ücret karşılığında 300’den fazla mil konuştuğu göz önüne alındığında – ve Chevrolet yaklaşan elektrikli Silverado’dan 400+ mil vaat ediyor – Ford’un benzer bir şeyi hedeflemesi muhtemel görünüyor .

2022 Ford F-150 Lightning, yeni elektrikli pikabın EV adını verdi

Bununla birlikte, F-150 Lightning’in cazibesinin bir kısmı, hareketsiz durduğunda ne kadar işlevsel olacağıdır. Mevcut F-150 şantiye ekipmanı, kamp ve diğer durumlar için bir jeneratör görevi görebilecek olsa da , elektrikli pikap bunu bir gaz motoru çalışmadan yapabilecektir.

Ford, 2022 baharında yeni Ford Rouge Elektrikli Araç Merkezinde 2022 F-150 Yıldırım üretimine başlamayı planlıyor. Teslimatların 2022’nin ortalarında yapılması bekleniyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *