2022 Volvo C40 Recharge elektrikli crossover coupe, otomobil satışlarını artırmayı hedefliyor | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

2022 Volvo C40 Recharge elektrikli crossover coupe, otomobil satışlarını artırmayı hedefliyor

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

2022 Volvo C40 Recharge elektrikli crossover coupe, otomobil satışlarını artırmayı hedefliyor

Volvo, Recharge serisinde ikinci tamamen elektrikli modeli tanıttı ve 2022 Volvo C40, BEV segmentine şık, crossover-coupe tarzı bir seçenek getiriyor. 2013’te üç kapılı C30’un ölümünden sonra Volvo’nun C serisine dönüş, otomobil üreticisi 2030’a kadar tamamen elektrikli satışlara geçerken yalnızca çevrimiçi olarak satılacak .

Otomobil üreticisinin tamamen elektrikli kompakt crossover’ı olan Volvo XC40 Recharge’a katılıyor. Bu modelin, içten yanmalı aktarma organları ile sunulan bir modelin BEV versiyonu olduğu durumlarda, C40 Recharge yalnızca elektrikli batarya biçiminde sunulacak.

2022 Volvo C40 Recharge elektrikli crossover coupe, otomobil satışlarını artırmayı hedefliyor

XC40 Recharge ile karşılaştırıldığında, daha düşük bir profile ve ayırt edici bölümlere ayrılmış kuyruk lambalarıyla arkada daralan daha şık bir tavan çizgisine sahip. Önde Pixel Technology farlar var – sistemi Polestar 2’de gördük, ancak şu anda ABD düzenlemeleri Amerika’da sunulmasına izin vermiyor. İkiz motor kullanan dört tekerlekten çekiş olacak; biri önde, biri arkada.

Bu, 408 beygir gücü ve 660 Nm’ye kadar tork sunacak. Volvo, BEV’nin 112 mil / saat azami hız ile 4,7 saniyede 0-60 mil / saat yapmasını bekliyor. 4.000 pound çekecek şekilde derecelendirilecek.

2022 Volvo C40 Recharge elektrikli crossover coupe, otomobil satışlarını artırmayı hedefliyor

Bataryaya gelince, orada Volvo 150 DC hızlı şarjı destekleyen 78 kWh’lik bir paket kullanacak: yaklaşık 40 dakika içinde bir şarjın yüzde 80’ini hesaplayın. Nihai menzil rakamları hala gelecek, ancak Volvo 420 km (260 mil) tahmin ediyor, ancak bu WLTP test döngüsüne dayanıyor – genellikle daha zor – ABD EPA versiyonu değil. Bununla ilgili olarak Volvo 210 mil öngörüyor ki bu rakipleriyle karşılaştırıldığında oldukça yetersiz kalıyor. Yine de Volvo Baş Teknoloji Sorumlusu Henrik Green’e göre, C40 Recharge’ın fabrikadan çıktığı menzil, her zaman sunduğu menzil olmayacak.

Çünkü Volvo, OTA (havadan) sistemini kullanarak hem pilin sizi ne kadar uzağa götüreceği hem de diğer otomobil özellikleri için iyileştirmeler yapmayı umuyor. C40 Recharge, Android Automotive işletim sistemini çalıştıracak ve Google Haritalar, Google Asistan ve Google Play mağazasındaki uygulamalar gibi şeylere erişim için sınırsız veriye sahip olacak. Yüzde 100 deri içermeyen tanıdık bir kabin tasarımının parçası olacak

2022 Volvo C40 Recharge elektrikli crossover coupe, otomobil satışlarını artırmayı hedefliyor

Volvo’nun bugün erken saatlerde yaptığı büyük elektrifikasyon duyurusunun hemen ardından, sürdürülebilirlik için çift yönlü bir girişim. 2025 yılına kadar Volvo, satışlarının yarısının tamamen elektrikli modellerden oluşmasını bekliyor. 2030’a gelindiğinde, Volvo’nun sunduğu tüm yeni otomobiller tamamen elektrikli BEV’ler olacak ve 2040’a kadar otomobil üreticisi tamamen karbon nötr olacak.

Volvo Cars Sürdürülebilirlik, Satın Alma Müdürü Linn Fortgens, “Temelde, müşterilerin doğru şeyi yapan bir markayı seçmek istediğini düşünüyorum” diyor.

Bu arada Volvo’nun tüm saf elektrikli arabaları yalnızca çevrimiçi olarak satışa sunulacak. Bunlar, BEV, sigorta, servis ve diğer arızaları her ay tek bir ücret karşılığında içeren geleneksel finansman ve Care by Volvo abonelikleri dahil olmak üzere bir dizi satın alma seçeneğiyle yalnızca belirli bir fiyata sunulacak – artık bayi pazarlığı yok. Tüm Recharge arabaları da derisiz olacaktır.

Her otomobilde, Volvo’nun tüm yıl güvenlik ve rahatlık için uygun olacağını söylediği, özel olarak geliştirilmiş Recharge lastikleri olacak. Önceden seçilmiş konfigürasyonlarda sunulacaklar, böylece belirli talepler ve biraz daha sabırlı olanlar için özelleştirme seçenekleriyle birlikte teslimat daha hızlı olabilir. Volvo ve Geely’nin performans-elektrik markası Polestar’dan gördüğümüze benzer bir yaklaşım, ancak Volvo serisinin Polestar’dan çok daha geniş olduğu düşünüldüğünde oldukça karmaşık.

2022 Volvo C40 Recharge elektrikli crossover coupe, otomobil satışlarını artırmayı hedefliyor

Hala satın almadan önce otomobili görmeye gidebileceğiniz yerler olacak – bayiler yerine Volvo Mağazaları olarak adlandırılacaklar – Care by Volvo, Şarjlı sürücüler için yeni bir bakım paketiyle genişletilecek. Bu, “mümkün olduğunda” Volvo, BEV’ler için evde şarj hükümlerini ekleyecektir.

Volvo, otomobil 2021 sonbaharında üretime girecek olsa da, henüz C40 Recharge için bir satış tarihi veya fiyat vermedi. XC40 şu anda ABD federal vergi teşviklerinden önce 53.990 $ ‘dan başlıyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: