«
  1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Ferrari’nin Zorlu Sezonu Azerbeihan Grand Prix’sinde Daha da Kötüleşti

Ferrari’nin Zorlu Sezonu Azerbeihan Grand Prix’sinde Daha da Kötüleşti

indir

Ferrari’nin 2008’den bu yana ilk dünya şampiyonluğunu elde etme umutları, takımın Azerbaycan Grand Prix’sinde olabilecek en kötü sonucu almasının ardından büyük bir darbe aldı . Scuderia sezona kükreyen bir başlangıç ​​yaptı, açılış yarışında bir-iki ve Avustralya’daki sürücü Charles Leclerc’in izniyle ikinci bir galibiyet aldı. Monacan ayrıca iki galibiyet arasında ikinci sırayı almayı başardı. Leclerc, Monaco’daki takım için potansiyel olarak üçüncü bir yarış kazanabilirdi, ancak taktik bir hata , galibiyeti Red Bull’dan Sergio Perez’e verdi.

Sezonun üçüncü yarışından bu yana kazanamamasına rağmen, Ferrari hala dört podyum bitirmeyi başardı ve Leclerc sıralama turlarında istisnai bir performans sergiledi ve şimdiye kadar sekiz yarışın altısında pole pozisyonu elde etmeyi başardı. Bakü’deki felaketin ardından Ferrari, markalar şampiyonasında lider Red Bull’un 80 puan gerisinde ve önünde büyük bir görev var. Ferrari, unvanı mevcut şampiyonlardan almak istiyorsa, Leclerc’in sıralama turlarından elde ettiği avantajları Grand Prix galibiyetlerine dönüştürmesi gerekecek.

Bakü’de Ferrari için felaket


Ferrari’nin sürücülerinin hiçbiri, her iki otomobilinde de mekanik arızalar yaşamasının ardından Bakü’deki yarışı bitirmedi. Daha da kötüsü, şampiyona lideri Red Bull bir-iki çekerek maksimum puanı aldı ve sürücüler Max Verstappen ve Sergio Perez sırasıyla birinci ve ikinci oldu. Leclerc’in aracının güç ünitesi arızalandı ve üç yarışta araç sorunu nedeniyle sürücünün ikinci DNF’sine yol açtı. Motor sorunları ve stratejik hata arasında, Monaco yerlisi, kendi hatası olmadan kaptığı üç altın fırsatı yakalamış gibi hissedebilir. Leclerc’in motoru bir duman bulutuna dönüşmeden on bir tur önce, Ferrari’den takım arkadaşı Carlos Sainz bir hidrolik arızası nedeniyle yarıştan çekildi.

Son zamanlarda yaşanan bir dizi felaketten sonra , Ferrari takımı yakında şampiyonluk yerine ikincilik için bir savaşta olduklarını hissedebilir – özellikle üçüncü sıradaki Mercedes, aralarındaki farkı 38 puana, sadece iki puana indirdiği için Bakü’den önce Red Bull’u Ferrari’den daha fazla takip etti. Leclerc’in birinci dünya şampiyonluğu şansı da azalıyor; Avustralya Grand Prix’sinden sonra Max Verstappen’in 46 puan önünde lider durumdaydı, ancak şimdi son sürücüler şampiyonunu 34 sayı geride bırakıyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *