Fisker ve Foxconn, büyük hedeflere sahip | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Fisker ve Foxconn, büyük hedeflere sahip

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Fisker ve Foxconn, büyük hedeflere sahip

Fisker ve Foxconn, elektrikli bir araç üzerinde bir araya gelerek, EV şirketi ve imalatçı ağır siklet, otomobil üreticisinin geçmişindeki niş üretiminin çok ötesine geçmeyi hedefliyor. Codenamed Project PEAR – veya “Kişisel Elektrikli Otomotiv Devrimi” – amaç, ana akım gaz modelleri arasında satış rakamlarını daha yaygın hale getirebilecek daha uygun fiyatlı bir EV yapmaktır.

Fisker, muhtemelen en çok, şu anda Karma Automotive tarafından bağımsız olarak yürütülen bir proje olan stil odaklı Karma hibrid sedan’daki rolüyle tanınıyor. Planları yeniden başlatılan Fisker, ilk kez 2018’de çift kanatlı kapılara sahip çarpıcı bir lüks elektrikli sedan olan EMotion EV’yi tanıttı .

Bununla birlikte, Fisker bunun yerine daha uygun fiyatlı, genel fiyatlara yöneldiğinden, bunun için üretim arka plana alındı. Fisker Ocean, 40.000 $ ‘ın altında bir elektrikli SUV olacağına söz verildi ve otomobil şirketi , eklentiyi kurmak için araba parçaları behemoth Magna ile bir anlaşma imzaladı . Üretimin 2022’nin 4. çeyreğinde başlaması bekleniyor ve üretime hazır bir prototip gösterilmese bile – Fisker’in söylediği gibi bu yıl gerçekleşecek – görünüşe göre araba için 12.000’den fazla ücretli rezervasyon var.

Yine de bir araç bir otomobil üreticisi yapmaz ve bu nedenle Fisker bir sonraki modeline bakıyor. Bu, kendisi ve Foxconn tarafından ortaklaşa geliştirilecek, Fisker markası altında satılacak ve Fisker’in Flexee Lease programının bir parçası olarak dahil edilecek. Foxconn, üretimden sorumlu olacak ve iPhone üretimini otomotive getiren aynı ağırlığı getirecek.

Fisker ve Foxconn, büyük hedeflere sahip

Fisker bugün yaptığı açıklamada, şu anda yetersiz olan PEAR Projesi’nin “birden fazla küresel pazara yönelik olacağını” söyledi. Üretim şu anda 2023’ün 4. çeyreği için ayrılmış durumda ve bu Fisker’in serisindeki ikinci EV olacak.

Fisker’in hırsı tam olarak düşük değil. Beklenti, otomobilin araştırma ve geliştirme dahil olmak üzere geliştirilmesinin ve üretime hazır hale gelmesinin sadece 24 ay sürmesi. Bu, çoğu otomobil üreticisinin beklediği sürenin yaklaşık yarısı kadardır. Foxconn, geçmişte elektrikli araçlarla ilgili umutları konusunda da utangaç değildi, halihazırda Byton ve Fiat Chrysler ile geçmişte elektrikli araç teknolojisiyle ilgili anlaşmaları kesmişti .

Foxconn Teknoloji Grubu Başkanı Young-way Liu bugün yaptığı açıklamada, “Elektrikli araç geliştirmenin temel başarı unsurları arasında elektrik motoru, elektrik kontrol modülü ve batarya yer alıyor” dedi. “Bu açıdan, olağanüstü dikey entegre küresel tedarik zinciri ve sektörümüzdeki en iyi tedarik zinciri yönetimi ekibiyle iki büyük avantajımız var.”

2021 yılının 2. çeyreğinde imzalanması beklenen resmi bir ortaklık ile firmalar arasında görüşmeler sürüyor. İki firma da tahmini 250.000 yıllık araç hacmi ile yüksek hedefliyor. Tam olarak neye benzeyeceği, maliyeti, ne kadar menzil paketleyeceği, nerede piyasaya sürüleceği ve diğer detaylar hala yetersiz: Fisker’in tasarım ilham taslağı, bir tür crossover’ı ima ediyor gibi görünüyor, çarpıklık göz önüne alındığında mantıklı bir seçim. şu anda bu kategoriye yönelik satışların oranı.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: