Airbnb Kullananlar İçin Kötü Haber! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Airbnb Kullananlar İçin Kötü Haber!

avatar

Zehra Canbaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Airbnb Kullananlar İçin Kötü Haber!

California merkezli olan ve ülkemizde de faaliyet gösteren konut kiralama firması Airbnb, kullananları üzebilecek bir karara imza attı. Firma, Koronavirüs pandemisinin ardından toplanma yasaklarına uyma çabasının bir parçası olarak dünya genelinde ev partilerine engel koydu.

Airbnb Kullananlar İçin Kötü Haber!

Konut Kiralama Firması Airbnb Ev Partilerini Yasakladı!

Firma, buna göre kiraya verdiği yerlerde doluluk oranlarını maksimum olarak 16 kişiyle sınırlandıracak.  Konut kiralama firması ayrıca misafirlerin ya da ev sahiplerinin koyulan kurallara uymaması halinde işlem başlatabilecek. Firma yaptığı açıklmada;

 ” Bizim aracılığımızla düzenlenen partilere ve olaylara küresel bir yasak koymak, halk sağlığının yararınadır.”

ifadelerini kullandı. Bunun yanında firma, sistemlerindeki konutların yüzde 73’ünde partilerin yasaklandığını ancak hala bazı ev sahiplerinin doğum günü gibi ya da baby shower gibi etkinlikler kiralamaya izin verdiğini belirtti. Buna rağmen firma, bazı misafirlerin hala kiralanan yerleri bar gibi kullandığını da belirtti.

Airbnb Kullananlar İçin Kötü Haber!

Bu tarz davranışların oldukça sorumsuzca olduğunu düşünüyoruz” diyen firma, benzer faaliyetlere kendileri onaylamadıkça izin verenlerin de sistemlerinden çıkarılacağını aktardı. Firma kendi getirdiği kurallara ne kadar bağlı olduğunu belirtmek için ‘partilere izin verilir’ ya da ‘etkinlik dostu’ gibi arama filtrelerini sitesinden kaldırmış, belli başlı ülkelerde de 25 yaşın altındakilerin ev kiralamasına yasak getirmişti.

Airbnb Kullananlar İçin Kötü Haber!

Diğer firmalar gibi salgından etkilenen Airbnb, Temmuz ayında ilk defa müşterilerinin eskisi gibi 1 milyonun üzerinde rezervasyon yaptığını belirtmişti. Firma en büyük jestini ise bizim ülkemizde olmasa da, Amerika gibi ülkelerde sağlık çalışanlarına ücretsiz konaklama imkanı sağlayarak yapmıştı.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: