AirPods Üreticisi Luxshare, iPhone Üreticisi Wistron'un İki Yan Kuruluşunu Satın Aldı | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

AirPods Üreticisi Luxshare, iPhone Üreticisi Wistron’un İki Yan Kuruluşunu Satın Aldı

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

AirPods Üreticisi Luxshare, iPhone Üreticisi Wistron'un İki Yan Kuruluşunu Satın Aldı

Wistron, Apple için Foxconn ve Pegatron dışında üç iPhone üreticisinden bir tanesidir . Hepsi Tayvanlı sözleşme üreticileridir. Fakat, Luxshare olarak, Çinli bir şirket resmen 2.928.195.200,00 Türk Lirası (472 milyon $) karşılığında Doğu Çin’deki iki Wistron yan kuruluşunu satın aldığını duyurdu.

Luxshare, aksesuar, kablo, şarj cihazı, anten ve diğer benzer ürünleri üretmek ile bilinmektedir. Her şeyden önce, aynı zamanda dünyanın en büyük Apple AirPods üreticisidir. Yeni satın almayla birlikte, GF Securities analisti Jeff Pu’ye göre Pegatron’un Çin’deki işini tehdit eden bir iPhone montajcısı olama ihtimali taşımaktadır .

AirPods Üreticisi Luxshare, iPhone Üreticisi Wistron'un İki Yan Kuruluşunu Satın Aldı

Wistron temsilcisine göre Luxshare’a satılan Kunshan sitesi akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar ve bağlı cihazlar üretmekte. Bu ürünlerin bazılarının başka bir yerde üretilmesi bekleniyor. Fakat, sözcüsü şirketin iPhone işi hakkında yorum yapmayı şu an reddetti.

Wistron’un Çin’de artık iPhone üretmemesi beklenmesine rağmen, Hindistan’da daha ucuz Apple akıllı telefonları monte etmeye devam edecek 

AirPods Üreticisi Luxshare, iPhone Üreticisi Wistron'un İki Yan Kuruluşunu Satın Aldı

Luxshare-Wistron anlaşmasının, 2020 yılı sonuna kadar yasal onay onaylanmasıyla sonuçlandığı tahmin etmektedir. Satın alma hem iPhone’lar üretiminde şansını deneyebileceği için hem Luxshare hem de Apple için bir kazanç olacaktır.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: