Akıllı Saatiniz İçin Doğru Kayışiniz İçin Doğru Kayışı Seçme Rehberi | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Akıllı Saatiniz İçin Doğru Kayışiniz İçin Doğru Kayışı Seçme Rehberi

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Akıllı Saatiniz İçin Doğru Kayışiniz İçin Doğru Kayışı Seçme Rehberi

Yeni bir akıllı saat edindiniz ve neyse ki, değiştirilebilir kayışları olan bir akıllı saat. Saatiniz için doğru kayış türünü seçme konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, bu kılavuz kullanışlı olmalıdır.

Yeni bir kayış seçmek istediğinizde, göz önünde bulundurmanız gereken farklı faktörler vardır. Amaç veya sebep, boyut, malzeme türü, tasarım ve kaynaktır. Bunları aşağıda açıklayacağız:

Amaç / Neden

Kayışınızı değiştirmek istemenizin muhtemelen bir nedeni vardır. Spor / açık hava yaşam tarzına daha uygun bir kayış istemek veya kıyafetinize uyan bir kayış istemek gibi stil temelli bir nedenden dolayı işlevsel olabilir. Birden fazla sebebiniz olabilir. Ne olursa olsun, bir nedene sahip olmak doğru kayışı seçme kararınızda size yardımcı olacaktır.

Boyut

Dikkate alınması gereken bir sonraki şey, akıllı saatinizin kullandığı kayışın boyutudur. Çoğu akıllı saat, 22 mm veya 20 mm kayış kullanır. 18 mm kayış kullananlar da var. Bazı durumlarda, not etmeniz gereken kadranın boyutudur. Örneğin bir Apple Watch ise 38 mm, 40 mm, 42 mm veya 44 mm olabilir. Kayış için doğru boyutu bilmek çok önemlidir çünkü çok büyük veya çok küçük bir kayış işe yaramaz.

Akıllı Saatiniz İçin Doğru Kayışiniz İçin Doğru Kayışı Seçme Rehberi
Malzeme tipi

Artık neden yeni bir kayış seçmek istediğinizi bildiğinize göre, göz önünde bulundurmanız gereken bir sonraki şey, kayışınızın yapılmasını istediğiniz malzeme türüdür. Bu faktör bazen neden yeni bir kayış almak istediğinizden etkilenir.

Örneğin, spor / açık hava yaşam tarzı için bir kayış istiyorsanız, nefes alabilen bir malzemeden yapılmış bir kayış veya naylon, silikon veya poliüretan gibi nemden zarar görmeyecek bir malzemeden yapılmış bir kayış istersiniz. Stile dayalı bir kayış seçiyorsanız, örneğin profesyonel bir görünüme sahip bir kayış seçiyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken malzemeler deri ve metaldir.

Tasarım (değiştir | kaynağı değiştir)

Artık malzemenin türüne karar verdiğinize göre, sıradaki tasarım. Bazı malzemeler birkaç tasarıma dönüştürülebilir ve hepsi sizin için doğru olanı olmayabilir. Metal bir kayış seçiyorsanız, bağlantılı bilezik yerine Milanese halkalı bir kayış tercih edebilirsiniz.

Tasarımda ayrıca kayışın sahip olduğu toka / toka türü de vardır. Manyetik tokalı, sivri tokalı, cırt cırtlı veya tokası veya tokası olmayan bir kayış ister misiniz? Bazı malzemeler belirli bir tür toka / toka ile çalışmadığından, malzeme seçimi genellikle bazı durumlarda toka veya toka tipini etkiler.

Akıllı Saatiniz İçin Doğru Kayışiniz İçin Doğru Kayışı Seçme Rehberi
Kaynak

Dikkate alınması gereken son faktör, kayışınızı nereden satın almak istediğinizdir. Resmi bir yedek kayış mı yoksa üçüncü bir taraf tarafından yapılmış bir kayış mı satın alıyorsunuz? İhtiyaçlarınıza en uygun kayış türünün saatin üreticisi tarafından yapılmama ihtimali vardır, bu nedenle üçüncü bir şahıstan almanız gerekir. Üçüncü taraf kaynak, lisanslı bir şirket veya isimsiz bir üretici olabilir.

Kayışınızı nereden almayı seçtiğiniz de ne kadar ödeyeceğinizi belirleyecektir. Resmi saat kayışları genellikle üçüncü taraflarca yapılanlardan daha pahalıdır .

Sonuç

İhtiyaçlarınıza veya tarzınıza göre kayış değiştirmek, bir saat kadranını seçme şeklinize çok benzeyen eğlenceli bir şeydir. Yukarıdaki açıklama ile saatiniz için yeni bir kayış seçmeniz sizin için kolay olacaktır.

Yeni bir saat kayışı seçerken hangi faktörleri göz önünde bulunduruyorsunuz? Aşağıdaki yorum kutusunda bizimle paylaşır mısınız?

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: