«
Xbox Series X

Görünüşe göre Sony ve Microsoft, stokları ellerinde olsaydı, eski nesil konsol satışlarının biraz ilerisinde olabilirdi. Ampere Analysis’den alınan bir rapor, hem Sony PlayStation 5 hem de Xbox Series X ve S’nin birim satışlarını izledi ve seleflerinin satışlarıyla karşılaştırdı. Verilerine göre, Microsoft ve Sony, piyasaya sürüldükten sonraki aynı süre içinde, mevcut yeni oyun konsollarının yaklaşık aynı veya biraz daha az birimini seleflerine göre sattı.

Sony PlayStation 4, lansmandan sonraki ilk birkaç ayda yaklaşık 4,2 milyon adet satış gerçekleştirdi. Bu konsol 2013 yılının Kasım ayında piyasaya sürüldü. Şimdiye kadar hızlı bir şekilde ilerleyin ve Sony, 2020’nin sonundaki lansmanından bu yana 4,5 milyon adet sattıklarını öne sürdü.

Xbox

Microsoft’un lansmanı biraz daha az etkileyici, Xbox One satışları piyasaya sürüldükten sonraki ilk birkaç ay içinde 2013’ün son aylarında ve 2014’ün ilk aylarında 2,9 milyon adet oldu. Microsoft’un aynı dönemdeki Xbox Series X ve Xbox Series S satışları burada son birkaç ayda yaklaşık 2,9 milyon birim arttı.

Ampere, Microsoft’un Xbox One’da olduğu gibi Xbox Series X / S ile birçok pazarda “üç kattan fazla” piyasaya çıkabildiğini belirtti. Xbox Series X / S satışlarının zaman içinde Xbox One satışlarını geçmesi olası ve muhtemeldir – yıllar içinde ortaya çıkan birçok Xbox One yinelemesini hesaba katmaz (örneğin, S ve X).

PS5

Ampere, Sony’nin 2021 Mart ayı sonuna kadar 7.6 milyondan fazla konsol satabileceğini umuyor. Sony aynı zaman diliminde yaklaşık 7.5 milyon PS4 sattı. PlayStation 5 birim satışlarının zamanla PS4’ü gölgede bırakması olası ve muhtemeldir.

Başına Oyun Endüstrisi yazı, değil ise her iki şirket uzakta COVID-19 pandemik ve elde edilen satış sorunları için önceki nesil konsol satışlarını aşacak muhtemel gibi görünüyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *