«
apple-logo-100320-e1583816633534

SCMP , Çin’in Şangay yakınlarındaki teknoloji devi Apple’ın tedarikçisi olan Tayvan merkezli bir elektronik üreticisi olan Casetek Group’un fabrikasında çıkan yangının, iki itfaiyeci de dahil olmak üzere sekiz kişiyi öldürdüğünü bildirdi .

Jinshan İlçesi hükümetinin bu olayla ilgili açıklamasına göre, Perşembe günü 13: 30’da fabrikada çıkan yangın Cuma sabahına kadar iki itfaiye ve altı sivilin ölümüne yol açtı.

apple yangın

Yangın, 900’den fazla itfaiyecinin, 123 itfaiye aracının ve sekiz robotun yangına müdahale etmek için konuşlandırılmasıyla şiddetliydi. Yetkililer hala yangının nasıl başladığını araştırıyor, ancak alevler hız kazanınca büyük tesisi hızla yuttu.

Yangının nedeni hala bilinmemekle birlikte yatırımcılar onu belirlemeye çalışıyor. Hükümetten yapılan resmi açıklama, bu yangının yerel çevreye önemli bir hava veya su kirliliği yaratmadığını iddia ediyor.

Shengrui Elektronik Şirketi, Pegatron’un sahibi olduğu Casetek Group tarafından 2020 yılında satın alındı. Casetek, Apple’ın MacBook serileri ve iPad’ler için kasa üreticisi olarak biliniyor . Bu yangının şirketin tedarik zinciri üzerinde ne kadar etkisi olacağı görülecek.

 

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *