Sosyal Medya HaberleriTeknoloji Haberleri

YouTube Türkiye’nin Zirvesindeki Kanal Herkesi Şaşırttı

Ülkemizde YouTube denildiğinde ilk akla gelen isimlerden birisinin Enes Batur olduğu tartışılmaz bir gerçek olarak kabul ediliyor artık. İlk videosunu bundan 7 yıl önce yükleyen Enes Batur ilk zamanlar oyun ve özellikle Minecraft ile tanınıyordu. Uzun süre önce oyun videoları çekmeyi bıraktı ve Challenge olarak adlandırılan yarışma videolarına direkt bir geçiş yaptı.

YouTube Türkiye’nin En Büyük Bireysel Kanalı Değişti:

2 Mayıs 2020 itibariyle 12.7 milyon aboneye sahip olan Enes Batur uzun bir süredir elinde bulundurduğu YouTube Türkiye’nin en büyük bireysel kanalı unvanını artık, henüz bir süre önce, 14.2 milyon aboneye ulaşan Oyuncak Avı isimli çocuklara yönelik içerikler üreten bir kanala kaptırdı. Bu kapsamda en büyük ikinci bireysel kanal haline gelirken, YouTube Türkiye genelinde ise üçüncü sıraya gerilemiş bulundu.

 

Listenin ilk sırasında, neredeyse her gün en az bir videosunu kesinlikle izlediğimiz, duyduğumuz, daha doğrusu dinlediğimiz Netd Müzik bulunuyor.

2014’te hayata geçirilen netd müzik adından da anlaşılabileceği üzere müzik klip videolarının yayınlandığı kurumsal bir kanal olup, 16,9 milyon abonesiyle uzun zamandır zirvede yer almaktadır. Video görüntülenme sayısı bakımından ise 35 milyar ile yine zirvede bulunuyor.

Listenin geri kalanına baktığımızda Batur’un hiç video çekmese bile bulunduğu sırayı uzun süre koruyabileceği gözler önündedir. Zira, abone sayısını dikkate alacak olursak 12.7 milyon abonesi olan Enes Batur‘a en yakın kanal, 7.26 milyon ile Orkun Işıtmak bulunmakta.

Haberim hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: