«
APPLE

Teknoloji devi Apple, geçen hafta açıklamasını yaptığı ve iCloud şifrelerini Chrome’da koordine etme amacıyla yayınlayacağı uzantısını kullanıcıların beğenisine sundu. Bu sayede Windows ve Mac kullanıcıları cihazları arasında geçiş yapma konusunda daha az zorlanacak.

.

Apple iCloud Şifreleri İçin Chrome Uzantısı Paylaştı!

.

Apple, iCloud Şifreleri İçin Chrome’a Uzantı Getirdi

.

Apple tarafından yayınlanan uzantı, Chrome Windows ve Mac sürümleri için iCloud anahtar zincirinde saklanan parolaları hatırlayıp kullanmaya imkan sağlıyor. Ayrıca uzantı tarayıcı olarak Chrome’u ve özel bir parola yönetici yerine iCloud anahtar zinciri kullanan herkes için Windows ve Mac bilgisayarları arasında geçiş yapmayı kolay hale getirmeyi amaçlıyor.

.

Apple iCloud Şifreleri İçin Chrome Uzantısı Paylaştı!

.

Uzantıyla birlikte Safari’yi diğer platformda otomatik olarak güçlü parolalar oluşturmak için kullanan kişiler, Chrome’da oturum açmak istediklerinde söz konusu şifrelerini eş zamanlayarak kullanabilecekler. Aynı şekilde Chrome’da oluşturulan parolalar da iCloud ile eş zamanlanacak ve Apple cihazlarında kullanılabilecek. Bu sayede Google tarayıcısında saklanılan şifreler, iPhone, iPad ve Mac cihazlarında rahatlıkla kaydedilme imkanı sunulmuş olacak.

.

Gerekli senkronizasyonu yapmak içinse kullanılabilir hizmetler bölümünde ‘şifreler’ bölümüne, ardından da ‘uygula’ seçeneğine tıklamanız yeterli olacak. Bu adımları yaptıktan sonra eklenti Chrome içinde bir iletişim kutusu açmış olacak. Eklentinin Chrome Web Mağazası’ndaki sürümüne buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *