«
apple-logo-100320-e1583816633534

Cryptocurrency , teknoloji sektöründe oldukça uzun bir süredir tur yapıyor ve şirketler, şu anda birçok kişi tarafından çevrimiçi işlemlerin geleceği olarak görülen kripto çoğunluğuna atlıyorlar .

Şimdi, Apple da suları test etmeyi planlıyor gibi görünüyor. Coindesk tarafından tespit edilen şirketten yeni bir iş listesi, kripto para birimi de dahil olmak üzere alternatif ödemelerde deneyime sahip bir İş Geliştirme Müdürü işe alındığını gösteriyor.

İş listesinde şöyle yazıyor: “Apple Cüzdanlar, Ödemeler ve Ticaret (WPC) ekibi, Alternatif Ödemeler Ortaklıklarını yönetmek için deneyimli bir İş Geliştirme Müdürü arıyor. Küresel alternatif ve gelişmekte olan ödeme çözümlerinde kanıtlanmış bir profesyonel arıyoruz. Ortaklık çerçevesi ve ticari modeller oluşturmak, uygulama paradigmalarını tanımlamak, kilit oyuncuları belirlemek ve stratejik alternatif ödeme ortaklarıyla ilişkileri yönetmek için yardımınıza ihtiyacımız var. Bu pozisyon, ortakları taramak, ticari anlaşmaları müzakere etmek ve kapatmak ve yeni programlar başlatmak dahil olmak üzere uçtan uca iş geliştirmeden sorumlu olacaktır. “

Kıdemli bir rol gibi görünen rol, “alternatif ödeme ortakları” ile işbirliği  içinde App Store ve uygulama içi satın alımlardan perakende mağaza satın alımlarına ve  Apple Pay’e kadar her şeyi kapsayan yeni ödeme çözümleri geliştirmeyi içeriyor .

 

Apple, Kripto Para Birimi Deneyimine Sahip Bir Yönetici Arıyor

 

Apple, “dijital cüzdanlar, BNPL, Hızlı Ödemeler, kripto para birimi vb. gibi alternatif ödeme sağlayıcılarında veya bunlarla çalışan” en az beş yıllık deneyime sahip adaylar arıyor.

Gelişme, Apple Pay başkan yardımcısı Jennifer Bailey’in 2019’da şirketin “kripto para birimini izlediğini” söylemesinden sadece birkaç yıl sonra geldi ve “İlginç olduğunu düşünüyoruz. İlginç bir uzun vadeli potansiyele sahip olduğunu düşünüyoruz.”

 

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *