«
5ea080b55542821c80d8aabe

Akıllı telefon üreticilerinin çoğu artık daha yüksek bir yenileme hızı ekranı sunmaya çalıştığından, Apple da ana gruba katılmayı planlıyor gibi görünüyor . Cupertino merkezli teknoloji devi, değişken yenileme hızına sahip bir iPhone ekranının patentini almak için başvurdu.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi ( Patently Apple aracılığıyla ) tarafından yayınlanan patent , yüksek yenileme modu etkinleştirildiğinde, içeriği yerel yenileme hızının iki katı, üç katı ve hatta dört katında güncelleyebilen bir iPhone ekranını açıklamaktadır.

Ekranın yenileme hızı otomatik olarak 60Hz’den 120Hz , 180Hz ve 240Hz’e değiştirilebilir . Tüm mevcut iPhone modellerinin 60Hz yenileme hızıyla gelmesi dikkat çekici ancak ProMotion teknolojisine sahip iPad Pro’nun 120Hz’e kadar değişken yenileme hızına sahip olması dikkat çekiyor .

Daha önce, Apple iPhone 12’nin 120Hz yenileme hızıyla geleceği söylentileri vardı, ancak bunun doğru olmadığı kanıtlandı. Ancak iPhone 13 modellerinin ProMotion ekrana sahip olma ihtimali daha yüksek gibi görünüyor.

Apple patenti, iPhone 13 ekranı için değişken yüksek yenileme hızına işaret ediyor

Apple’ın bu kadar üst düzey özellikler sunan rakiplerine rağmen iPhone’larında daha yüksek bir yenileme hızı sunmaktan uzak durmasının nedenlerinden biri, 120 Hz veya 240 Hz yenileme hızı sunmanın pil performansını etkileyebilmesidir.

Ancak şimdi, pil performansı sorununu daha yüksek bir yenileme hızıyla çözmek için şirketin yaklaşan iPhone 13 modelleri için düşük güçlü LTPO ekran teknolojisini benimseyebileceği bildiriliyor .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *