«
Ekran Alıntısı

Önde gelen telefon üreticilerinden Xiaomi, ekran altı kamera üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Yakın zamanda kullanıcılarla buluşması beklenen bu teknolojinin nasıl olduğuna dair bir video sızdırıldı. Videoda Xiaomi Mi 10 Ultra tasarımına benzeyen bir modelde yer alan kamera kendisini gösteriyor. Daha önce de bir diğer Çinli firma olan ZTE de ilk ekran altı kameralı modelini tanıtmıştı. Bu kamera da 32 Megapiksel olarak kendisini göstermişti.

.

Xiaomi de bu konuda öncü firmalardan biri olmak için çalışıyor. Sızdırılan videoda da kameranın sol üst köşede kendisini gösterdiği görülüyor. Bununla birlikte videoda telefonun arkası çevrildiğinde Mi 10 Ultra’da yer alan kamera tasarımı görülüyor.

.

Xiaomi ekran altı kamera için sona yaklaştı.

.

Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan Mi 10 Ultra tasarımında olan ekran altı kamera modelinin özelliklerine dair bir bilgi henüz bulunmuyor. Bu da yeni özelliğin aynı tasarımla kullanıcılarla buluşabileceği anlamına geliyor. Mi 10 Ultra özellikleri arasında 6.67 inç FHD+ AMOLED 120 Hz ekran tazeleme hızı bulunuyor. İşlemci için de Snapdragon 865 kullanılmıştı.

 

Paylaşılan videoda Xiaomi ekran altı kamera teknolojisi için detay yer alıyor. Ancak videoyu hazırlayan kişi ön kamerayı çalıştırmıyor. Bunun sebebi gizlilik olabilir. Bununla birlikte geliştirilen modelin bir prototip olduğu ve düzgün çalışmadığı da ortaya çıkan fikirler arasında.

.

Bununla birlikte videonun sahte olma ihtimali de konuşuldu. Ancak Xiaomi’nin bu konu üzerinde çalışması ve Mi 10 Ultra’nın en üst model olması videonun doğru olabilirliğini kuvvetlendiriyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *