«
kia-apple-logo

Yeni bir rapor, Apple ve Kia’nın ileride elektrikli araç üretimi için birincisine 3.6 milyar ABD Doları yatırım yapmasını sağlayacak bir anlaşmaya yaklaştığını ortaya koydu

Bir göre Donga raporunda (Via GSMArena ), Cupertino merkezli dev görünüşte Gürcistan, ABD’de üretim site için, Hyundai yan kuruluşu, Kia ile çalışan planlıyor. Bildirildiğine göre iPhone üreticisi, elektrikli araçlara yönelik büyük yatırım üretiminin 2024 yılına kadar başlamasını bekliyor. Apple, yılda 100.000 arabaya ulaşmayı hedefliyor ve gelecekteki genişleme sayısı yılda 400.000 adede yükseliyor.

Rapor, konuya yakın kaynaklardan geliyor ve Apple’ın otomobil üretimine girmek için ana ortağı olarak Hyundai’ye yöneldiğini belirtti. Bunun ana nedeni, otomobil devinin elektrikli araç platformu E-GMP’nin yanı sıra ABD’deki üretim tesisleri ve 2024 yılına kadar üretime başlama olasılığından kaynaklanıyor. Kia, üretim ve üretim sürecinden sorumlu olacak. .

Apple ve Kia, elektrikli otomobil üretimi için 3,6 milyar dolarlık anlaşma imzalamaya yakın:

Bu arada, Apple otonom veya otonom sistemlerin kontrolünde olacak. Bu, yazılımı, donanımı, kullanıcı deneyimini, pil teknolojilerini, yarı iletkenleri ve diğer yönleri içerir. Ayrıca Apple ve Hyundai bir süredir elektrikli araç üretimi için görüşmeler yapıyor . Şu anda, raporlar otomobil üreticisinin yöneticilerinin anlaşmayı hala değerlendirmekte olduğunu iddia ederken, anlaşmanın kesin olup olmadığı belirsizken, diğer haberler şirketin anlaşmaya girmeye fazlasıyla hazır olduğunu iddia ediyor. Bu konuyla ilgili daha fazla güncelleme için bizi izlemeye devam edin.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *