«
samsung-terrace-tanitildi-dis-mekana-ozel-4k-tv-2[1]

Samsung , CES 2021’de ilk mini-LED tabanlı akıllı TV’leri olan Neo QLED TV 4K / 8K’yı ilk kez tanıttı. Akıllı TV yalnızca geçen ay (Mart) Kore’de ve küresel olarak belirli pazarlarda satışa sunuldu . Teknoloji devi, Neo QLED akıllı TV’nin yurt içi satışlarının, satışa çıktığından bu yana iki aydan daha kısa bir süre içinde 10.000 adedi aştığını açıkladı. Şüpheye mahal vermemek için NEO QLED 3 Mart’ta Kore’de satışa çıktı.

 

 

samsung

 

 

Apart Neo QLED dan, şirket aynı zamanda Nisan 23.  olarak 40,000 birim QED TV’ler toplam sayısı Kore’de yerel sattığı ulaştı, firma diyor, iki kez satış sırasında geçen yılki QLED TV ürünlerinin hız fazla olduğunu aynı dönem ve bu, Samsung’un premium TV pazarındaki artan liderliğinin bir göstergesidir.

Şirket ayrıca, Quantum mini LED teknolojisini kullanan Neo QLED akıllı TV’lerin, bu yıl piyasaya sürülen toplam QLED TV sayısının yarısını oluşturduğunu açıkladı. Yayınlanan veriler ayrıca kendi evinde satılan yeni QLED TV’lerin yaklaşık% 75’inin 75 inçlik model olduğunu gösteriyor.

Alman AV Magazine, bu yılın Şubat ayında Neo QLED 8K TV’yi “tüm zamanların en iyi TV’si” olarak derecelendirdi . İnceleme ekibi, TV modeline, 956 puan alan en iyi Samsung QLED TV’nin 2020’de kaydettiği puandan 10 puan daha yüksek olan 966 puan verdi.

samsung

Özellikle, Mini-LED teknolojisinin bir sonucu olarak olağanüstü tasarım, yenilik, etkileyici kontrast oranı, derin siyahlar, yüksek parlaklık ve hassas yerel karartmaya atıfta bulunuldu. Neo QLED 8K, ekranın etrafında yalnızca 2,3 mm kalınlığında çerçeveler bulunan bir Sonsuz ekrana bile sahiptir.

Samsung Neo QLED, optimum oyun ortamı sağlamak için çeşitli oyun işlevleriyle donatılmıştır; böylece uzun süre oynasanız bile, yanma endişesi olmadan canlı videoların keyfini çıkarabilirsiniz. Ürünün ayrıca Mart ayında Alman sertifikasyon kuruluşu Verband Deutscher Elektrotechniker (VDE) tarafından TV endüstrisinde ‘Oyun TV Performansı’ sertifikası alan ilk ürün olduğu söyleniyor.

Yurt içi satışlarını daha da artırmak için Samsung, 1 Nisan’dan bu yana TV’ler de dahil olmak üzere popüler ev aletleri için ‘Ulusal Ev Aletleri Fiesta’ adlı bir promosyon düzenliyor. Promosyon, şirketin mevcut TV’lerini iade ettikten sonra Neo QLED 8K’yı satın alan müşterilere 1 milyon KRW’ye varan avantajlar sunduğunu gördü.

 

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *