Apple Yasağından Sonra Fortnite Ne Halde? | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Apple Yasağından Sonra Fortnite Ne Halde?

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple Yasağından Sonra Fortnite Ne Halde?

Ağustos ayının son haftaları oyuncular için oldukça sancılı geçmişti. FortniteApple yasağı kararının ardından büyük bir darbe almıştı. Epic Games’in duyurduğu rapor, Fortnite oyuncu sayısının bu anlaşmazlık sonrasında nasıl etkilendiğini gösteriyor.

.

Apple tarafında büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan oyun bu anlaşmazlıktan pek iyi durumda çıkamadı.

.

Fortnite Apple yasağı sonrasında büyük düşüş yaşadı.

.

Fortnite’ın Apple uygulama marketlerinden kaldırılması sonucunda günlük oyuncu sayısında büyük düşüş yaşandı. Epic Games’in açıkladığına göre iOS‘taki günlük Fortnite oyuncusu sayısı yüzde 60 düştü. Böyle büyük bir düşüşün yaşanması için şuan olduğu gibi olağanüstü bir durum yaşanması gerekiyor.

fortnite apple yasağı

Apple ve Epic Games arasında geçen davada, mahkeme iki tarafı da bazı nedenlerde haklı buldu. Apple’ın uygulama içi satın alma politikaları Fortnite için de geçerliyken Epic Games’in bu politikayı ihlal etmesi Epic’i haksız duruma düşürüyor. Apple’ın Unreal Engine için yaptırım uygulaması ise yanlış bulundu, mahkeme bu yaptırımı aşırıya kaçmak olarak nitelendirdi.

.

Görünüşe göre Fortnite, Apple yasağı karşısında çaresiz kalacak. Apple’ın politikası kabul edilmedikçe iOS’te Fortnite oynayamayacağız. Buna karşı Unreal Engine için söz konusu olan yaptırımlar kaldırılacak gibi görünüyor.

.

Peki sizce bu anlaşmazlıkta haklı olan taraf kim?

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: