NVIDIA RTX 3090 Modelinin Fiyatları Listelendi! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

NVIDIA RTX 3090 Modelinin Fiyatları Listelendi!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

NVIDIA RTX 3090 Modelinin Fiyatları Listelendi!

RTX 2000 serisinden sonra sessizliğe gömülen NVIDIA, yakın zaman içinde yeni RTX 3000 serisi ekran kartlarını tanıtmaya hazırlanıyor. Günden güne bu ekran kartları hakkında iddialar ortaya atılmaya devam ediyor. Şimdi de, NVIDIA RTX 3090 modellerinin özel kartları Taobao isimli bir internet sitesine listelendi.

.

NVIDIA RTX 3090 fiyatı ne kadar olacak?

 

nvidia rtx 3090

NVIDIA’nın bugüne kadar piyasaya sunduğu en güçlü ve en özel özelliklere sahip olması beklenen RTX 3090’ların, referans modellerinin 1399 dolar olması bekleniyor. Bugüne kadar ortaya atılan iddialar ve sızıntılar hep bu şekilde oldu. Fakat kartın özel soğutmalı modelleri 1399 dolardan çok daha yüksek fiyatlara satılabilir. Bugüne kadar özel soğutmaya ve PCB‘ye sahip olan ekran kartlarının, referans modellere göre çok daha yüksek fiyatlara satıldığını gördük. Muhtemelen RTX 3000 ailesinde de aynı durum yaşanacak.

.

Çin’de ortaya çıkan listelerde dört farklı RTX 3090 modeli görüyoruz. Kartların isimlerinde değişiklik olsa da, görselleri referans model olarak görünüyor. Muhtemelen, referans modellerin hız aşırılmış modelleri olabilirler ve bu nedenle görsellerde tasarım olarak referans modellerin Resmi var.

.

Fakat Çin’de listelenen bu fiyatları düşündüğümüz zaman, Asus ROG 3090 modelinin 18.999 Çin Yuan‘ı olduğunu varsayarsak, bu rakam 20.288 Türk Lirası’na eşit oluyor. Yani yeni ekran kartı serisinin gerçekten pahalı olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

.

RTX 3090 modellerinin fiyatları ve performansı hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: