«
APPLE

Yıllardır artırılmış ve sanal gerçeklik üzerinde çalışan teknoloji devi Apple, bu alandaki çalışmalarını artıracağının sinyalini verdi. 10 yıldan fazla gizlilikle yürüttüğü projede birçok patent de alan Apple’ın en az iki AR/VR gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışmalar yürüttüğü düşünülüyor. Apple’ın son üst düzey görev değişikliğini de bu proje için yaptığı ortaya çıktı.

.

Apple’dan ‘Gizli Proje’ İçin Özel Görevlendirme Geldi!

.

Geçtiğimiz günlerde Apple tarafından yapılan açıklamada, donanım mühendisliği kıdemli başkan yardımcısı konumunda bulunan Dan Riccio, bundan böyle şirketin gizlilikle yürüttüğü sanal ve arttırılmış gerçeklik gözlüğü projesi üzerinde çalışmaya başlayacak. Dan Riccio, geçmişte de Apple’ın sanal ve arttırılmış gerçeklik gözlüğü projesi üzerinde çalışıyordu ancak yapılan görev değişikliği ile birlikte artık tam zamanlı olarak bu teknolojiye odaklanarak çalışmalarına devam edecek.

.

Yeni Görevlendirme ile Özel Proje Hızlanmış Olacak

.

Dan Riccio, Apple şirketinde 1998 yılından beri çalışıyor. Apple şirketinin neredeyse geliştirdiği tüm teknolojilerde ciddi katkısı bulunan Riccio, tasarım, geliştirme ve mühendislik tarafında görevini oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor.

.

Apple’dan ‘Gizli Proje’ İçin Özel Görevlendirme Geldi!

.

Dan Riccio’nun Apple’ın gizlilikle yürüttüğü sanal ve arttırılmış gerçeklik gözlüğü projesi üzerinde tam zamanlı çalışmaya başlayacağının açıklanmasının ardından yeni iddialar da çıktı. Buna göre, ilk sanal gerçeklik gözlüğü 3.000 dolar fiyat etiketine sahip olacak. 2022 yılında piyasaya sürülecek ürün, üzerinde bulunan iki adet yüksek çözünürlüklü 8K ekran ve bir düzineden fazla kameraya sahip olacağı söylentiler arasında.

.

Ortaya çıkan ilk söylentiler, piyasaya sürülecek teknolojinin bir arttırılmış gerçeklik gözlüğü olduğu yönündeydi. Ancak geçtiğimiz ay Bloomberg, ürünün, daha gelişmiş teknolojiye sahip olan sanal gerçeklik gözlüğü olacağını belirtti.

.

Şirketin CEO’su Tim Cook, artırılmış gerçekliğin ileride hayatımızın bir parçası haline geleceğini defalarca belirtmişti. Son haberler önümüzdeki yıl, Apple tarafından piyasaya sürülecek arttırılmış ve sanal gerçeklik gözlüklerini kullanmaya başlayacağımıza işaret ediyor.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *