Apple,Google Stadia Hakkında Kararını Açıkladı! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Apple,Google Stadia Hakkında Kararını Açıkladı!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple,Google Stadia Hakkında Kararını Açıkladı!

Apple, kısa bir süre önce dikkat çeken bir açıklama yaptı. Yaptığı bu açıklama ile birlikte sunucu üzerinden oyun oynanmasına imkan sağlayan yeni streaming girişimlerin, ekosistemdeki yeri netleşmiş oldu. Anlaşıldığı kadarı ile Apple Google Stadia başta olmak olmak üzere tüm servisler karşısında, negatif bir tutum sergileyecek.

.

Apple,Google Stadia benzeri servisleri desteklemeyecek.

Bilindiği gibi bir süredir Google StadiaMicrosoft xCloud ve Nvidia GeForce Now gibi servisler, oyunların sunucu üzerinden oynanmasına imkan sağlıyor. Kullanıcılar internete bağlı birçok cihazdan, herhangi bir donanım ihtiyacı olmadan sunuculara bağlanabilecek ve bu sunuculardaki üst seviye oyunları oynayabilecek.

Apple Google Stadia

Bu sistemlerin en çok öne çıktığı nokta da mobil cihazlardan üst seviye oyunları oynayabilmek oluyordu. Ancak Apple ekosisteminde bu servislere yer verilmeyecek gibi görünüyor.

.

Apple Google Stadia başta olmak üzere bahsi geçen tüm bu Microsoft xCloud ve Nvidia GeForce Now servislerinin iPhone ve iPad üzerinden desteklenmeyeceğini ifade etti. Elbette ki firma bazlı bir kısıtlama mevcut değil. Tüm bu sunucu üzerinden oyun oynanmasına imkan sağlayan servisler, App Store üzerinde yer alamayacak gibi görünüyor.

.Apple,Google Stadia Hakkında Kararını Açıkladı!

Apple’ın oyun stream servisleri karşısında böyle bir adım atmasının sebebi olarak da App Store politikalarının karşılanmıyor olması gösteriliyor. Oyunların tek tek incelenerek iOS ve iPadOS kullanıcılarına ulaştırılması mümkün olmadığı için böyle bir kısıtlama söz konusu olacağa benziyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: