«
APPLE

Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın MR / AR yol haritasının üç aşamadan oluşacağına inandığını söyledi: 2022’ye kadar kask tipi bir cihaz, 2025’e kadar gözlük tipi ve 2030-2040’a kadar özel kontakt lensler. Analistler, kask / vizörlerin AR ve VR deneyimleri sağlamasını beklerken, gözlükler ve kontakt lens ürünleri daha çok AR uygulamalarına odaklanacak.

.

Apple'ın AR / MR yol haritasının bir vizör, gözlük ve kontakt lensler dahil olmak üzere üç aşamadan oluştuğu bildiriliyor.

.

TF International Securities analisti Ming-Chi Kuo’nun son araştırma notuna göre, Apple’ın ilk karma gerçeklik başlığının 2022’nin ortalarında inmesi bekleniyor ve bunu 2025 yılına kadar bir dizi artırılmış gerçeklik gözlüğü izleyecek.

.

Kuo ayrıca, Apple’ın mevcut VR cihazlarından önemli ölçüde daha hafif olan kask tarzı bir cihaz gönderebileceğini tahmin ediyor. Ünite, bağımsız bilgi işlem ve depolama yetenekleriyle “taşınabilir” olacak, ancak bir iPhone gibi gerçek anlamda mobil olmayacak. Kuo, “Teknoloji geliştiğinde, yeni kask ürününün hareket kabiliyetini de artırabileceğine inanıyoruz” diye ekledi.

.

Apple'ın AR / MR Yol Haritasının Bir Vizör, Gözlük ve Kontakt Lenslerden Oluştuğu Öğrenildi!

.

Kuo, birimin ABD’de 1.000 $ civarında fiyatlandırılmasını beklediğinden, fiyat cephesinde de iyi haberler var, sadece bir ay önce ayrı bir söylentiyle ilişkilendirilen 3.000 $ fiyat etiketinden çok daha az.

.

Yukarıda bahsedilen gözlük tarzı giyilebilir cihaz, daha fazla “optik şeffaf AR deneyimi” sağlayacak ve karma gerçeklik kulaklıktan ziyade mobil bir ürün olarak konumlandırılacaktır. Kuo, hala yolun çok aşağısında olan kontakt lensin “görünür bilgi işlem” çağından “görünmez bilgi işlem” çağına geçmemize yardımcı olması gerektiğini ekledi.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *