ASUS ROG Phone 5, şimdiye kadar ihtiyaç duyacağınız daha fazla RAM'e sahip olabilir | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

ASUS ROG Phone 5, şimdiye kadar ihtiyaç duyacağınız daha fazla RAM’e sahip olabilir

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ASUS ROG Phone 5, şimdiye kadar ihtiyaç duyacağınız daha fazla RAM'e sahip olabilir

Bir akıllı telefon için ne kadar RAM’e ihtiyacınız var? 80’li yılların sonlarında PC’ler için 640KB RAM hakkındaki eski şakayı göz ardı eden akıllı telefon belleği, son bir yıl içinde 12GB’de çok az istisna dışında durmuş gibi görünüyor. Bununla birlikte, bu yıl Galaxy S21 Ultra 5G’de bulacağınız 16 GB’ın ötesine geçen ROG PHone 5 ile üst düzey akıllı telefonlar, sınırları zorlamaya hazır gibi görünüyor.

Hızlı bir tazeleme için RAM, saklamak istediğiniz verileri tutmak için değil, programların çalışırken kalması için kullanılan o kadar uçucudur (yani güç kesildiğinde verileri kaybeder). Aşırı derecede basit tutmak için, ne kadar çok RAM’e sahipseniz, işletim sistemi daha fazla yer açmak için kullanılmayan programları öldürmeye başlamadan önce aynı anda daha fazla program çalıştırabilirsiniz. Bu nedenle, daha az RAM’e sahip telefonlar genellikle çoklu görevde sorun yaşar ve uygulamaları geri döndüğünüzde arka planda kapatıldıkları için uygulamaları yeniden başlatmaya zorlar.

ASUS ROG Phone 5, şimdiye kadar ihtiyaç duyacağınız daha fazla RAM'e sahip olabilir

Bu normal uygulamalar için doğrudur, ancak hızlı ve sorunsuz çalışması için bellekte tutulması gereken büyük kod parçalarına ve verilere sahip oyunlar için daha da doğrudur. 16 GB RAM’e sahip ilk akıllı telefonların Lenovo Legion Duel (veya Pro) ve ASUS ROG Phone 3 gibi oyun telefonları olması gerçekten şaşırtıcı değil. Geekbench gözlemine göre, ASUS ROG Phone 5 bunu alacak. hatta bir sonraki seviyeye.

Karşılaştırma, bu sayıların nasıl çalıştığı göz önüne alındığında, telefonun aslında 18GB RAM’e sahip olabileceğini düşündüren 16.97GB RAM boyutuna dikkat çekiyor. Bu, günümüzün zorlu mobil oyunlarında bile neredeyse çok fazla ses çıkarabilecek oldukça büyük miktarda RAM. Daha sonra ASUS, ROG Telefonları için çeşitli konfigürasyonlar sunar, böylece bu sadece en üst seviye varyant olabilir.

Girişin sunabileceği başka ayrıntılar yok, ancak bunlardan bazılarını şimdiden bir araya getirebiliriz. Telefon şüphesiz Snapdragon 888’in sunduğu tüm güçten yararlanacak ve DxOMark’ın son ses kıyaslaması sadece 3,5 mm kulaklık jakının geri dönüşünü değil, aynı zamanda sadece arka tarafında bir ekran gibi görünen şeyi ortaya çıkardı. markalaşma amaçları. ASUS ROG Phone 5, 10 Mart’ta piyasaya sürülecek, böylece Android oyuncuları onay için çok uzun süre beklemeyecek.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: