Google TV uygulaması, kullanımdan kaldırılmış Android TV Remote uygulamasını içerecek | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Google TV uygulaması, kullanımdan kaldırılmış Android TV Remote uygulamasını içerecek

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google TV uygulaması, kullanımdan kaldırılmış Android TV Remote uygulamasını içerecek

Tıpkı mesajlaşma platformlarında olduğu gibi, Google da dijital medya ekosistemleri konusunda tam olarak tutarlı değil. Google Haberler, bir zamanlar Google Play Dergiler ve Google Currents’ın birleştirildiği Google Play Gazetelik’ti. Google Play Müzik’in yerini YouTube Müzik aldı ve artık Google Play Filmler ve TV uygulaması, Android TV’ye dayalı Google TV “dış görünümü” nden farklı olan Google TV olarak yeniden adlandırıldı. Adil olmak gerekirse, Google, eski bir Android TV uzaktan kumanda uygulamasını kullanımdan kaldırıp yeni Google TV uygulamasına sokmak gibi şeyleri birleştirmeye çalışıyor.

Google’ın talebe bağlı video platformlarını ve markalamayı tek bir “Google TV” de birleştirmesi muhtemelen çok uzun sürmeyecek. Wear OS’nin Android Wear’in yerini alması gibi, bunun Android TV’nin yerini alıp almayacağı hala açık bir sorudur, ancak en azından şimdilik, Google TV kullanıcı arayüzüne, görüntüleme deneyimine ve tabii ki dijital içerik deposuna odaklanmış gibi görünüyor. 

Google TV uygulaması, kullanımdan kaldırılmış Android TV Remote uygulamasını içerecek

Google TV’nin yerini aldığı eski Google Play Movies & TV Android uygulaması da çoğunlukla bunlara odaklandı, ancak yakında daha fazlasını yapmaya hazırlanıyor gibi görünüyor. 9to5Google , yön tuşlarına ve ayrıca giriş ve geri düğmelerine atıfta bulunan işlevsellik izlerini buldu . Telefonun bir Android TV ile eşleştirilmesinden de bahsediliyor.

Bu işlemler, bağımsız Android TV Uzaktan Kumandasında zaten bulunmaktadır . Uygulama Google Play Store’da hala mevcut olsa da, 2017’den beri bir güncelleme görmedi. Google’ın tüm Android TV ve videolarını tek bir sepete koyacağını düşünürsek, bu tür bağımsız bir uygulamayı kullanımdan kaldırıp sadece dahil etmek mantıklıdır. oldukça temel özellikleri tek bir Google TV uygulamasında.

Google TV uygulaması, kullanımdan kaldırılmış Android TV Remote uygulamasını içerecek

Şu anda bu yeni özellikler hiç çalışmıyor, ancak Google’ın Google TV’ye yöneldiği yöne işaret ediyor. Her şeyin tek bir Google TV başlığı altında olması güzel olsa da, yakın gelecekte başka bir Google Play Müzik senaryosuna karşı biraz temkinli davranabilecek YouTube ve YouTube TV ile örtüşme de var.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: