Beklenen Gerçekleşti! TikTok Meselesinde Sona Ulaşıldı! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Beklenen Gerçekleşti! TikTok Meselesinde Sona Ulaşıldı!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Beklenen Gerçekleşti! TikTok Meselesinde Sona Ulaşıldı!

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump hem TikTok hem de Oracle için yeşil ışık yaktı. ByteDance’ın çatısı altında hizmet veren sosyal medya platformu, Microsoft’un en büyük rakibi ile el sıkıştı.

.

ByteDance, bu anlaşmanın onaylanmaması hâlinde ABD’deki TikTok faaliyetlerini durduracağını söylemişti. Günlerdir Oracle’ın Microsoft’u devre dışı bıraktığı ve TikTok ile el sıkıştığı söyleniyordu. İddialar gerçek oldu!

.

Donald Trump TikTok ve Oracle ikilisine yeşil ışık yaktı.

ABD Başkanı daha önce TikTok markasının Microsoft veya başka bir ABD şirketi tarafından satın alınmaması hâlinde TikTok ekibine ambargo uygulayacağının altını çizmişti. TikTok’a 15 Eylül 2020 tarihine kadar süre veren Trump, bu konuda kararlı olduğunu belirtmişti.

.

Beyaz Saray’dan ayrılırken gazeteciler ile konuşan Trump, bu anlaşmayı onayladığını ilan etti. Yaklaşık 100 milyon Amerikan vatandaşını ilgilendiren bu süreç, nihayet herkesi mutlu edecek bir şekilde tamamlanmış gibi gözüküyor.

Donald Trump TikTok

Trump, TikTok uygulamasının artık güvenli bir yazılım olacağını düşünüyor. Kendisine göre bu anlaşma kavramsal açıdan oldukça önemli. Oracle, alınan bir bilgiye göre, TikTok firmasının hisse bakımından yüzde 20’sine sahip olacak. Bu senaryo, Walmart’ın da bu sürece dahil olması hâlinde geçerli olacak.

.

Zira dünyanın en büyük mağazalar zincirinden biri olan Walmart da TikTok’tan hisse satın almaya çalışıyor. Trump, Çinli sosyal medya platformunun Walmart ve Oracle ikilisinin direktifleri doğrultusunda hareket edeceğine inanıyor.

Donald Trump Oracle

ABD Başkanı, bu üçlü oluşum sayesinde 25 bin kişiye istihdam sağlayacağına ve ABD’ye 5 milyon dolar katkıda bulunacağına dair garanti verdi. Bu sürecin başarı ile tamamlanması için Çin’in de bu anlaşmayı onaylaması gerekiyor.

.

Eğer Çin cephesinden de onay gelirse ABD’deki TikTok kullanıcıları derin bir nefes alacak. Trump, yeni TikTok oluşumunun Doğu Asya ülkesi ile hiçbir şekilde bir ilişkisinin olmayacağını vurguladı.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: