Geçen gün Eternal’ın indirilmesini beklerken Doom 3 oynuyordum ve daha yeni Doom remake ile karşılaştırıldığında ne kadar eski göründüğü fark ediliyor. 12 yaş farkı göz önüne alındığında sürpriz değil. Farklı bir Doom deneyimi sunsa da yine de eğlencelidir ancak yenilenmesi gerekebilir.

.

Bethesda, 29 Mart sürümüne hazır bir Doom 3 PlayStation VR bağlantı noktasına sahip

.

Bethesda ve id Software, Doom 3’ün PlayStation VR’a geleceğini duyuran bugün (aşağıda) bir fragman yayınladı . Orijinal oyundan radikal olarak farklı değil, ancak yeni dokular ve sesler sunuyor. Hud ve diğer birkaç oyun özelliği de PSVR platformuna uyacak şekilde ayarlandı. Resurrection of Evil ve The Lost Mission DLC’yi içerir; bu, onu daha da cazip hale getirmek için 20 seviye daha fazla şeytan öldürme ekler.

.

.

Bu Doom’un VR tedavisini ilk kez alması değil. Beef Ekibi, yakın zamanda Doom 3’ü Oculus Quest’e taşıdı . Ancak, bu sürüm id Software tarafından onaylanmamıştır ve DLC’yi veya yenilenen ses ve görselleri içermez.

.

Doom 3, Doom serisinin tipik çılgın koş-ve-silah aksiyonundan daha çok hayatta kalma-korku oyununa benzeyen bir tempoya sahiptir. Keşfe daha fazla odaklanan bu daha yavaş hız, özellikle hareket hastalığı söz konusu olduğunda VR için daha uygun görünüyor.

.

PSVR için Doom 3 VR Sürümü, 29 Mart’ta PlayStation Store’da olacak. Bethesda fiyatı açıklamadı, ancak piyasaya çok yakın olduğumuz için önümüzdeki günlerde bir ürün veya ön sipariş sayfası görmeyi beklemek mantıklı.

.