Tonic Games, Epic Games ile yeni birleşti. Holding şirketi, Fall Guys geliştiricisi Mediatonic’in sahibidir. Fall Guys, Ağustos 2020 lansmanından bu yana yalnızca Steam’de 11 milyondan fazla indirme gördü. Ayrıca PlayStation Plus tarihinde en çok indirilen freebie idi. Karşılıklı fayda sağlayan anlaşma, Epic’e başka bir potansiyel nakit inek verirken, Tonic’e genişleme ve inşa etme kaynakları ve özgürlüğü verir. Bu bir kazan-kazan.

.

Epic Games, Fall Guys geliştiricisi Mediatonic'in ana şirketini satın aldı

.

Salı günü Mediatonic, Fall Guys: Ultimate Knockout’un beş BAFTA ödülüne aday gösterildiğini öğrendi. Tesadüfen, Epic Games stüdyonun ana şirketi Tonic Games Group’u almak için bir anlaşmanın tamamlandığını duyurmasıyla aynı anda geldi . Satın alma aynı zamanda stüdyo Fortitude Games ve yayıncı Irregular Corporation’ı Epic şemsiyesi altına da getiriyor.

.

Epic, birleşmenin bir sonucu olarak Fall Guys oyununun değişmeyeceği konusunda ısrar ediyor. Bununla birlikte, ayrı bir blog gönderisinde Mediatonic , Fortnite ve Rocket League’den bazı unsurları battle royale tarzı engel parkuruna uygulamak istediğini söylüyor. Fall Guys’a getirmeyi umduğu özellikler olarak hesap sistemleri, çapraz oyun ve kadroya karşı takımdan bahsediyor.

.

.

Tonic Games liderliği, basın açıklamasında birleşme konusunda hevesli görünüyordu.

.

“Tonic Games Group’ta sık sık ‘herkes kendileri için yapılmış gibi hisseden bir oyunu hak ediyor’ deriz. Epic ile, bizim için yapılmış bir ev bulduğumuzu hissediyoruz, “dedi Tonic Games Group CEO’su ve Kurucu Ortak Dave Bailey.

.

Baş Oyunlar Sorumlusu ve Kurucu Ortak Paul Croft, “Ekiplerimiz arasında paylaşılan vizyonun ötesinde, güçleri Epic ile birleştirmede muazzam bir potansiyel görüyoruz” dedi. “Kendi oyunlarımızı olabilecekleri en iyi hale getirmek veya diğer oyun geliştiricilere içeriklerini bir fikir çekirdeğinden ticari başarıya taşımak için güçlendirmekle ilgili olsun, birlikte daha yüksek noktalara ulaşabileceğimizi biliyoruz.”

.

.

Fall Guys: Ultimate Knockout,  geçtiğimiz Ağustos ayında piyasaya sürüldü ve yakın zamanda dördüncü sezonunu kesin bir 1980’lerin VHS havasına sahip bir teaser ile duyurdu (yukarıda).

.

Başladığından beri, Fall Guys ekibi 35’ten 150’den fazla çalışana ulaştı. Epic’in desteğiyle, takım, Fortnite’ın birkaç yıldır yaptığı gibi, sezondan sonra içeriği yaymaya devam edebilmelidir.

.

Fall Guys şu anda PlayStation 4 | 5 ve PC’de Steam üzerinden çıktı. Nintendo Switch ve Xbox bağlantı noktaları bu yaz geliyor ve muhtemelen yakında Epic’in vitrininde satışa sunulacak.

.