«
twitter_in_kurucusu_jack_dorsey_in_hesabi_hack_lendi_h5120_805f8-660x330

Günümüzde sosyal medya şirketleri, kullanıcıları çekmek için yeni bir yol buldu ve bu da ‘yaratıcı’. Doğru, yaratıcıların sayısı kesinlikle bir platformun başarısını ölçmek için kilometre taşıdır. Birçok platformun yaratıcılar bazında birbirleriyle rekabet etmeye çalışmasının nedeni budur ve bu platformlar kullanıcıları kendilerine çeken özellikler yayınlamaktadır.

Twitter, yaratıcılarının sayısını artırmak için proaktif olarak çalışan şirketler arasında yer alıyor, Twitter birkaç ay önce bir ‘süper takipçi’ özelliğini duyurdu, bu özellik ünlü Twitter hesaplarının bazı tweet’leri ve içerikleri için abonelik ücreti almasına izin verdi ve yalnızca onları abonelik için ödeme yapan kişilerle sınırlayın, böylece onlara Twitter’da kazanmaları için harika bir fırsat verin.

Henüz yayınlanmamış olan Süper takipçi özelliğiyle ilgili ayrıntılar henüz bilinmezken, Twitter’da bir geliştirici öne çıktı ve şirketin süper takipçi butonunu ortaya çıkarmak için çalıştığını gösteren bazı ekran görüntüleri yayınladı ve hatta bununla ilgili ayrıntılar verdi.

En önemli ekran görüntüsü, süper takipçi düğmesine tıklandığında açılan bir iletişim kutusunda görünen “abonelik iptali” ve “aboneliğinizi zaten iptal etti” butonlarını içeriyordu.

Ekran görüntüleri ayrıca, bir profili ziyaret eden kullanıcıların, tweet’ler ve yanıtlar seçeneğinin hemen yanında görünen yeni ‘süper takipçi tweetleri’ seçeneğini görebileceklerini kanıtladı. Yalnızca süper takipçi olan kişiler, süper takipçi sekmesindeki içeriği görebilir ve bunlarla etkileşime girebilir.

Şirket, 2021’in başından beri ilginç güncellemeler duyuruyor. Spaces, Tip Jars gibi özelliklerin duyurusu ile. Şirket, çoğunlukla platformdaki yaratıcıları artırmaya odaklanıyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *