«

Akıllı Telefonlar söz konusu olduğunda Google gibi markaların yıldızları hedeflediğini görüyorsunuz? 2021, daha fazla katlanabilir cihaza şahit olacağımız bir patlama ile başladı. Paketler arasında Google’ın Katlanabilir Pixel akıllı telefonunu da piyasaya sürmesi bekleniyor . Ve şimdi, aynı şeyle ilgili bazı ayrıntılara sahip olabiliriz.

Windowsunited.de tarafından tespit edildiği üzere ,  Google Inc. tarafından WIPO’da (Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü) dosyalanmış iki Patent görüyoruz . 2021/011949 ve 20210018961 sayılı yayın , söz konusu tasarımların menteşe mekanizmasına sahip olduğunu göstermektedir.

İlk olarak, Huawei Mate Xs  cihazları gibi birçok cihazda bulunan daha geleneksel bir menteşe konseptini görüyoruz . Yani, merkezde dikey olarak silindirik bir menteşeye sahip dışa doğru katlanan bir tasarım. Menteşenin kalınlığı, ekranın büyük dış katlama eğriliğini telafi etmek için bir teklif olabilir.

Bu, yakında çıkacak Google Pixel Katlanabilir Akıllı Telefonun tasarımı olabilir

Devam edersek, ikinci tasarım içe doğru katlanan bir ekrandır. Ancak, menteşe biraz ilk gibidir Royole Flexpai ve hatta Xiaomi erken prototipler . Resimlerden çerçeveyi destekleyen kalın sırt benzeri yapılar görebiliyoruz. Google bunu, çok parçalı bir menteşeyi öneren “çok sayıda menteşe tertibatı” olarak belirtir. Resimlerden biri, ekran ve çerçeveyi birleştirmek için menteşeleri olan ayrı bir montaj gibi görünen şeyi de gösteriyor.

Bununla birlikte, Temmuz 2020’de dosyalanan bu patent 21 Ocak 2021’de yayınlandı. Bunun nihai tasarım olup olmayacağından emin değiliz, ancak Google’ın hem iç hem de dış tasarım için patent alması, tüm olasılıkları deneyin.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *