«
XIAOMI

Çinli telefon üreticisi Xiaomi’nin en yeni amiral gemisi Mi 11Snapdragon 888 işlemciden gücünü alan dünyadaki ilk telefon olarak piyasaya sunuldu. Ocak ayında satışa çıkan akıllı telefon, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu birçok ülkede piyasaya çıkmamasına rağmen 1 milyondan fazla satış yaparak tüm ilgiyi üzerine çekti.

.

Xiaomi Mi 11, Satış Rakamıyla Şaşırtmaya Devam Ediyor!

.

Satışa çıktığı gün 350 bin rakamına ulaşan telefon, Pro modeli için de beklenti oluşturdu. Ancak Xiaomi, bir önceki telefonu Mi 10 5G‘den farklı olarak, standart sürümün yanına Mi 11 Pro‘yu açıklamadı. Bununla birlikte, yeni bir profesyonel modelin yakın bir tarihte gelmesi düşünülüyor. Tüm profesyonel modeller gibi, daha iyi özelliklere ve elbette daha yüksek bir fiyat etiketine sahip olması beklenen Mi 11 Pro‘dan beklenti oldukça yüksek.

.

Bilinen Mi 11 Pro Özellikleri

.

İlk olarak Mi 11 Pro’nun standart modelde olduğu gibi 120 Hz yenileme hızına sahip 2K AMOLED ekrana sahip olacağı düşünülüyor. Ayrıca Mi 11 Pro‘nun standart versiyon ile aynı ekran boyutuna sahip olması bekleniyor.

.

Aynı zamanda Mi 11 Pro modelinde de standart modelde yer alan Snapdragon 888’in kullanılacağı tahmin ediliyor. Güçlü işlemcinin yanı sıra Mi 11 Pro’nun 12GB‘a kadar RAM ve 256GB depolama alanı barındıracağı iddia ediliyor.

.

Xiaomi Mi 11, Satış Rakamıyla Şaşırtmaya Devam Ediyor!

.

Ek olarak Xiaomi’nin Mi 11 Pro için 512GB depolama alanıyla birlikte gelen 16GB RAM’e sahip versiyonunu duyurması ihtimali de mevcut.

.

Bir diğer sızıntıya göre, Mi 11 Pro’nun 5000mAh pil kapasitesine sahip olacağı düşünülüyor. Öyle ki Mi 11’in 4600 mAh piline kıyasla bunun önemli bir artış olduğu söylenebilir. Standart versiyona oranla daha hızlı kablolu ve kablosuz şarj destekği birlikte gelecek gibi duruyor.

.

Ayrıca akıllı telefonun Quick Charge 5 desteğine sahip olması da beklentilerden biri. Tüm bu beklentilere ek olarak, telefonda yer alması muhtemel özelliklerin stereo hoparlörler, standart versiyonda olduğu gibi kalp atış hızı tarayıcısı olarak iki katına çıkması gereken ekran içi parmak izi tarayıcısı, NFC, IR sensörü, Wi-Fi 6 ve hatta Wi-Fi 6E olduğu tahmin ediliyor.

.

Mi 11 Pro’nun kamerasını incelediğimizde ise ortaya atılan iddialara göre Mi 11 Pro’nun dört arka kamerası ve 120x zoom desteğine sahip olması bekleniyor. Kamuoyu tarafından yapılan tahminlere göre Mi 11 Pro’nun Mi 10 Ultra’ya benzer bir kamera yapılandırmasına sahip olacağı tahmin ediliyor. Bu düşünceye göre ise Pro cihaz, 48MP ana kamera, 120x hibrit zoom getiren periskop lens için OIS’li 48MP kamera, 12MP telefoto kamera ve 20MP ultra geniş kamera anlamına geliyor.

.

Sonuç olarak Mi 11 Pro‘nun bahar tatilinden sonra açıklanacağına dair iddialar mevcut. Bu da bu ayın sonundan önce piyasaya sürülebileceği anlamına gelmekte. Tıpkı standart versiyonda olduğu gibi, telefonun küresel bir çıkış yapmadan önce Çin’de tanıtılacağı düşünülüyor.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *