Call of Duty: Modern Warfare’in Disk Katili Boyutu Sürekli Artıyor! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Call of Duty: Modern Warfare’in Disk Katili Boyutu Sürekli Artıyor!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Call of Duty: Modern Warfare

Gittikçe popüler hale gelen Call of Duty: Modern Warfare indirme boyutu ile resmen bir kabusa dönmüş durumda. Kotalı internet kullananların indirmesinin neredeyse mümkün olmadığı oyunun boyutu hem PC hem PS4’te devasa bir boyuta ulaştı. Sürekli olarak güncellenen oyun her güncellemede yeni özellikler kazanıyor ve bu hem indirme boyutuna hem de diskteki boyutuna oldukça büyük etki ediyor.

.

Call of Duty: Modern Warfare

.

Modern Warfare Boyutu İle Modem Ağlatıyor

.

Geçen yıl karşımıza çıkan oyunun PlayStation 4 ve PC platformlarındaki boyutları arasında çok büyük bir fark var. Bunun nedeni ise içeriklerdeki bazı farklar. Oyunun PC sürümünün indirme boyutu güncel olarak 209GB‘a, PS4 indirme boyutu ise 172GB‘a ulaşmış durumda. Bu boyutlar ülkemizde hala kotalı internet kullanan büyük bir kesmin olduğunu düşündüğümüzde oldukça fazla.

.

Oyunun boyutunun hakkını verip vermediği tartışılır fakat ortalama indirme hızının 20Mbps olduğu ülkemizde oyunu indirmek günler alabilir. Video oyunlarının artan boyutları ile disk ihtiyacı da doğuyor. Örneğin 10GB olarak indirdiğimiz oyun zamanla 20-30GB boyuta ulaşabiliyor. Bu da artık bir standart haline gelen SSD’lerin fiyatından dolayı pek cezbedici olmuyor.

.

Call of Duty: Modern Warfare’in Disk Katili Boyutu Sürekli Artıyor!

.

Call of duty: modern warfare Bu boyut artışının nedenlerinden biri de oyuna dördüncü sezonun gelmiş olması. Bu haftanın başında gelen sezon ile oyunun boyutunda büyük artış oldu. Yine de sevindirici bir durum var; oyunu yeni kuran oyuncular önceki sezonların dosyalarını bilgisayarlarında bulundurmamış oluyor. Eğer eski bir oyuncu iseniz oyunun eski dosyalarını da sakladığınız için daha büyük bir yer kaplanmış oluyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: