Ubisoft’tan PlayStation 5 İçin Şaşırtan İddia! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Ubisoft’tan PlayStation 5 İçin Şaşırtan İddia!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ubisoft’tan PlayStation 5 İçin Şaşırtan İddia!

PlayStation 5 için hazırlanan geriye dönük uyumluluk özelliği hayal edildiği gibi olmayabilir. PlayStation 4 oyunlarını destekleyeceği söylenen bu konsolun diğer PlayStation modelleri adına hazırlanan oyunları çalıştırıp çalıştırmayacağı henüz belli değil.

.

Ubisoft tarafından hazırlanan destek sayfasında PlayStation 4 oyuncuları ile PlayStation 5 oyuncularının çevrimiçi oyunlarda birlikte vakit geçirebileceği söylendi. Buradan hareketle Assassin’s Creed Valhalla ve Watch Dogs: Legion gibi oyunların geriye dönük uyumluluk özelliğine uygun olan oyunlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

.

PlayStation 5 geriye dönük uyumluluk özelliği ile üzebilir.

 

Fransız oyun geliştiricisi, PlayStation 5 modellerinde sadece PlayStation 4 oyunlarının oynanabileceğini ancak diğer PlayStation konsolları için piyasaya sürülen oyunların oynanamayacağını söyledi. Xbox Series X ise Xbox 360 ve Xbox oyunlarını çalıştıracak.

.

Sonbahar sezonunda piyasaya sürülmesi beklenen PlayStation 5, konsol sektöründeki macerasına Spider-Man: Miles Morales isimli oyun ile başlayacak. Şu anda bu oyun için sipariş verilebiliyor.

PlayStation 5 geriye dönük uyumluluk

Sony’nin yeni ürünü piyasaya sürülür sürülmez oyuncular ile tanışacağı söylenen oyunlar arasında Ratchet and Clank: Rift Apart da yer alıyor. Japon firma Ubisoft’un iddiasına henüz cevap vermedi.

.

Eğer bu iddia doğrulanırsa PlayStation 5 modellerinin Xbox Series X ailesinde yer alan konsollar karşısında güç kaybedeceğini şimdiden tahmin edebiliriz. Sony’den önümüzdeki günlerde bu konu ile ilgili bir açıklama gelebilir.

.

Yeni nesil konsollardan neler bekliyorsunuz?

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: