Chrome Android Uygulamasına Sonunda Güncelleme Geliyor! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Chrome Android Uygulamasına Sonunda Güncelleme Geliyor!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Chrome

Google’ın Chrome Android uygulaması,  uzun bir süredir beklenen güncellemesini sonunda almaya hazırlanıyor. Oldukça geç kaldığı konusunda sürekli eleştiri alan Google, yeni güncelleme sonrasında Chrome uygulamasını Android tarafında bir adım daha öteye taşımış olacak. Apple ile arasındaki önemli fark da böylelikle kapanmış olacak.

.

Güncelleme İle Chrome Android Uygulaması 64 Bit Desteği Alacak!

.

Yeni ortaya çıkan bilgilere göre Google, Chrome 85 güncellemesi ile birlikte Android tarafında 64 bit desteği sunmaya başlamış olacak. Mobil tarafta bu konuda oldukça geç kalması ile eleştirilen Google, nitekim beklenen adımı en sonunda atıyor. Yeni 64 bit mimari ile geliştirilmeye devam edecek olan Chrome, özellikle hız konusunda daha iyi bir noktada olacak.

.

Chrome

.

32 bit Chrome 83 ve 64 bit Chrome 85 karşılaştırması ile ilgili detaylar da ortaya çıktı. AndroidPolice tarafından yayınlanan karşılaştırma tablosuna göre Octane 2.0 benchmark testlerinde dikkat çeken farklılık bulunuyor. Chrome 83’ün aldığı toplam puan 15515 seviyesinde kalıyor iken 64 bit destekli Chrome 85 uygulamasının aldığı benchmark puanı 16785 seviyesine kadar ulaşabiliyor.

.

Yeni 64 bit destekli Chrome Android uygulaması güncellemesinin ağustos ayı içerisinde yayınlanması bekleniyor. Bu süreçte Google, Chrome 86 geliştirmelerine de başlamış durumda. Chrome 86 sürümü de 64 bit destekli olarak kendini gösteriyor. Dolayısı ile Google’ın, Android tarafında en azından Chrome için tam olarak 64 bit mimariye geçiş yaptığını söylemek mümkün oluyor.

.

Chrome

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: