Chrome Kullanıcı Güvenliği İçin Harekete Geçti! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Chrome Kullanıcı Güvenliği İçin Harekete Geçti!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Chrome

En çok kullanılan İnternet tarayıcılarından olan Chrome, kullanıcı güvenliği için önemli bir adım daha attı. Kullanıcıların güvenli bir şekilde İnternet sitelerini kullanmalarını hedefleyen Google, tarayıcısında özel bilgiler üzerine çalışıyor.

.

Bu çalışma sonunda da kullanıcıların kişisel bilgilerini girdiği formlara dikkat kesildi. Birçok kez bu formlar aracılığıyla kullanıcı bilgilerinin ele geçirildiği ve güvenliğin sağlanması gerektiği görüldü.

.

Chrome Kullanıcı Güvenliği İçin Çalışmalarına Ağırlık Veriyor!

.

Yapılan çalışmalar sonucunda birçok kez kullanıcı verisinin güvenli olmayan formlar üzerinden çalındığı kolaylıkla tespit edildi. Belli güvenlik şartlarını taşımayan formlar nedeniyle kullanıcıların en gizli bilgilerinin sızabildiği ve bilgisayar korsanları tarafından kullanıldığı tespit edildi.

.

Chrome

.

Kullanıcılarla buluşacak olan Chrome 86 sürümüyle birlikte kullanıcı güvenliği için riskli olan formlara uyarı notu eklenecek. Eğer kullanıcı güvenli olmayan bir forma veri girişi yaparsa tarayıcı bir uyarı mesajı gösterecek.

.

Chrome  .

Bununla birlikte güvenli olmadığı belirtilen formlar için otomatik doldurma özelliği de kullanılamayacak. Güvenli olmamasına rağmen kullanıcı formu kullanmak isterse, bütün bilgilerini elle girmesi gerekecek.

.

Google tarafından Chrome için güvenlik önlemleri alındığı biliniyor. Birçok kez kullanıcı bilgilerinin çalınmasının ardından Google harekete geçmiş ve güvenlik konusuna ağırlık vermeye başlamıştı.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: